120 mieszkań lokatorskich w Bielawie i Pieszycach [ZOBACZ]

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2018-04-25 11:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-25 11:30
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

120 nowych mieszkań w stanie deweloperskim powstanie w Bielawie i Pieszycach. Umowę z wykonawcą już podpisano. Najważniejsze jednak, że przyszli lokatorzy nie będą musieli zaciągać kredytów. Mieszkania lokatorskie buduje Spółdzielnia, a lokator będzie mógł uzyskać prawo własności. - Wracamy do podstawowych założeń spółdzielni. Budujemy mieszkania na każdą kieszeń - lokator wpłaca 10% wartości, a reszta jest ujęta w czynszu - mówi prezes spółdzielni Tadeusz Derenowski:

Koszt budowy metra kwadratowego ma wynosić około 3 tys zł. Czynsz od 1000 do 1500zł. Do lipca przyszłego roku powstaną dwa budynki w Bielawie. W międzyczasie ruszy budowa trzeciego - w Pieszycach. To łącznie 120 mieszkań. Jednak w Spółdzielni czeka już blisko 400 wniosków, nie wyklucza się więc budowy kolejnych budynków.

Przez lata nie budowano w tej formie, ponieważ banki nie do końca rozumieją spółdzielczość - mówi Robert Kmieciak z konsorcjum Banków Spółdzielczych. Rynek przejęli więc developerzy. Ale kupujący zapominają, że wiąże się to z kosztami dodatkowymi, a nad hipoteką czuwają banki. W przypadku Bielawy - kredyt zaciąga spółdzielnia, która w tym kontekście jest instytucją non profit - dodaje:

Podpisano umowę z wykonawcą, który do lipca przyszłego roku odda 80 nowych mieszkań. Kolejne 40 nieco później powstanie w Pieszycach.

Nowi lokatorzy będą musieli wnieść 10% wkładu własnego. Pozostała część zobowiązania będzie wliczona w czynsz.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama