Koszykarki Ślęzy bliżej brązowego medalu mistrzostw Polski

PP/basketligakobiet.pl | Utworzono: 2018-04-25 21:30

Mistrzynie Polski sprzed roku pozbierały się po wyczerpującej półfinałowej batalii z Artego, a trenerowi Rusinowi udało się "wyczyścić" głowy zawodniczek po dotkliwej porażce w piątym meczu w Bydgoszczy. Choć w spotkaniu pod Wawelem nie brakowało trudnych momentów, to wrocławiankom udało się przechylić szalę na swoja korzyść i po raz pierwszy w tym sezonie pokonać Wisłę.

Po wyrównanym początku spotkania przewagę zdobyły wicemistrzynie kraju, które dzięki trafieniu Sonji Greinacher prowadziły 19:14 po 10 minutach gry. Drugą kwartę Ślęza rozpoczęła od serii 9:0 i zdobywała przewagę - ale jak się okazało, tylko na chwilę. Krakowianki szybko przejęły inicjatywę i po trafieniu Katarzyny Suknarowskiej-Kaczor wygrywały 32:27 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka kontrolowały sytuację na parkiecie. M.in. dzięki akcjom Magdaleny Ziętary i Giedre Labuckiene było 49:43 dla Wisły po 30 minutach rywalizacji. Wszystko zmieniła ostatnia część gry. Świetnie zaczęła prezentować się przede wszystkim Elina Dikeoulakou, które w tej kwarcie zdobyła 10 ze swoich 18 punktów. To dzięki niej na półtorej minuty przed końcem Ślęza była na prowadzeniu. W końcówce ważne trafienie dodatkowo zanotowała Kourtney Treffers i to wrocławianki cieszyły się ze zwycięstwa 66:62. Obok Dikeoulakou na wyróżnienie tradycyjnie zasłużyła Sharnee Zoll, na koncie której pojawiło się 16 oczek i 7 zbiórek. Double-double skompletowała z kolei Tijana Ajdukovic.

Pierwszy mecz o 3. miejce: Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 62:66 (19:14, 13:13, 17:16, 13:23).

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Ślęzy.

Wisła Kraków: Cheyenne Parker 27, Giedre Labuckiene 12, Maurita Reid 7, Leonor Rodriguez 6, Magdalena Ziętara 4, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 4, Sonja Greinacher 2, Tamara Radocaj 0.

Ślęza Wrocław: Elina Dikeoulakou 18, Sharnee Zoll-Norman 16, Tijana Ajdukovic 12, Agnieszka Majewska 8, Kourtney Treffers 4, Tania Perez 3, Karina Szybała 3, Klaudia Sosnowska 2, Marissa Kastanek 0.

Mecz nr 2 rywalizacji o brązowy medal w piątek 27 kwietnia o godz. 19.00 we Wrocławiu.