Ważna wygrana Zagłębia, Kobierzyce górą w derbach

Piotr Pietraszek/materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-25 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-25 22:00

Bardzo ważne trzy punkty zdobyły szczypiornistki z Lubina. W spotkaniu drugiej i trzeciej drużyny ligi Metraco Zagłębie pokonało Start Elbląg 24:22 i odskoczyło rywalkom na trzy punkty. Miedziowe mogą w tym sezonie liczyć już tylko na srebrny medal rozgrywek, bo kolejny tytuł mistrzowski zapewnił sobie dziś zespół MKS Lublin.

Od początku w ekipie Metraco Zagłębia bardzo dobrze spisywała się Adrianna Górna. To dzięki jej trzem golom lubinianki objęły pierwsze - 3:2 w 8. minucie. Skrzydłowa Metraco Zagłębia do przerwy w sumie pięciokrotnie trafiała do bramki rywalek. Generalnie do końca pierwszej połowy mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia innej wyróżniającej się skrzydłowej Metraco Zagłębia, Kingi Grzyb i lubinianki znów były na prowadzeniu. Zabójcze w wykonaniu gospodyń okazały się trzy minuty, w których rzuciły pięć bramek, nie tracąc ani jednej. Z wyniku 14:15 zrobiło się 19:15, w czym duża zasługa dobrej gry w obronie i udanych interwencji Moniki Maliczkiewicz. To był przełomowy moment meczu. Kilkubramkowa przewaga Miedziowych utrzymała się do końcowej syreny.

Metraco Zagłębie Lubin – Start Elbląg 24:22 (13:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb 6, Mączka 3, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska , Jochymek, Górna 7, Belmas 2, Milojević 1.

Start: Powaga, Szywerska – Balsam 3, Choromańska , Świerczek, Waga 5, Jędrzejczyk 1, Dorsz 1, Kwiecińska 2, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa , Świerżewska 1.

Do derbowego starcia doszło w grupie spadkowej ekstraklasy. KPR Gminy Kobierzyce zwyciężył u siebie KPR Jelenia Góra 30:22. - Pierwsza połowa była dość wyrównana, w drugiej zagrałyśmy poniżej oczekiwań - podsumowała Aleksandra Tomczyk z KPR Jelenia Góra: