Zagłębie Lubin nie zagra w ćwierćfinale play-off

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-04-26 07:45

Zespół Zagłębia Lubin nie zagra w ćwierćfinale play-off ekstraklasy. Jednobramkowa zaliczka z pierwszego spotkania o „dziką kartę” okazała się zdecydowanie za mała. Rewanż zdecydowanie należał do drużyny z Kalisza.

Mecz był wyrównany tylko przez pierwszy kwadrans. Po piętnastu minutach na tablicy wyników widniał remis 6:6. Od tego momentu dużo lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy szybko zaczęli powiększać swoją przewagę. W drugim kwadransie Zagłębie trafiło do bramki MKSu tylko trzy razy, dużo skuteczniejsi byli rywale, którzy wypracowali sobie wysoką, siedmiobramkową przewagę.

W pierwszym meczu w Lubinie Zagłębie również prowadziło różnicą siedmiu trafień, a mecz zakończył się wynikiem 27:26. Tym razem jednak scenariusz był inny. W drugiej połowie kaliszanie jeszcze powiększali swoją przewagę, nakręcając się z każdą kolejną udaną akcją. Gospodarze w końcówce wygrywali już różnica piętnastu bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 36:24.

MKS Kalisz – Zagłębie Lubin 36:24 (16:9)

MKS: Zakreta, Jarosz – Drej 8, Szpera 7, Adamski 6, Bałwas 5, Grozdek 3, Kniazeu 2, Krycki 2, Adamczak 2, Klopsteg 1, Misiejuk, Wojdak, Czerwiński, Kwiatkowski.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Sroczyk 7, Mollino 3, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 1, Dawydzik 1, Dziubiński, Szymyślik 4, Kużdeba 3, Moryto 3.