ATP Barcelona: Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale debla

Bartosz Tomczak, PAP | Utworzono: 2018-04-26 19:06

Polak i Brazylijczyk to triumfatorzy ubiegłorocznego Wimbledonu i liderzy rankingu deblistów, ale ostatnie starty nie są dla nich udane. Na początku tego roku zwyciężyli w Sydney, ale potem już ani razu nie dotarli nawet do półfinału. Przed turniejem w Barcelonie wygrany wspólnie mecz zanotowali poprzednio w drugiej połowie lutego. Później w trzech kolejnych startach musieli uznać wyższość przeciwników już w pierwszym spotkaniu (w Monte Carlo na otwarcie mieli tzw. wolny los).

W dwóch spotkaniach w jednej imprezie zwycięstwo odnieśli ostatnio w wielkoszlemowym Australian Open w drugiej połowie stycznia.

Kubot był jedynym Polakiem, który brał udział w tegorocznej edycji turnieju w Barcelonie (pula nagród 2,5 mln euro).

Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pakistan, Holandia) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) 7:5, 3:6, 10-5.