Udana pogoń CCC. Polkowiczanki prowadzą w finale Basket Ligi Kobiet

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-04-26 19:41

CCC przystępowało do finałowej rywalizacji po ośmiodniowej przerwie, bo tyle minęło od ostatniego półfinałowego spotkania z Wisłą CanPack Kraków. Polkowiczanki poradziły sobie z rywalkami w trzech spotkaniach, Artego do awansu do finału potrzebowało aż pięciu meczów. Bydgoszczanki odprawiły Ślęzę Wrocław dopiero w niedzielę, więc czasu na regenerację i przygotowanie miały zdecydowanie mniej. Mimo to w pierwszej kwarcie to one wyglądały na mające więcej energii. Ekipa gospodarzy zdobyła 14 punktów z rzędu i prowadziła już nawet 21:10. Zamiast 11 punktowej przewagi inauguracyjna odsłona zakończyła się jednak tylko sześciopunktową różnicą, bo CCC podgoniło do wyniku 17:23.

W drugiej kwarcie Artego ponownie odskoczyło (36:23), a polkowiczanki raz jeszcze zmniejszały straty. Do przerwy dolnośląski zespół przegrywał 35:43.

Ten stan rzeczy zmienił się po powrocie z szatni. CCC zaczęło trzecią kwartę od serii 12:0! Mimo to mecz wciąż był zacięty. Polkowiczanki prowadziły po trzech kwartach 54:51. W decydującej odsłonie wynik na styku był jeszcze na cztery minuty przed końcem. Po celnej trójce Agnieszki Szott-Hejmej, CCC było lepsze już tylko 63:61. Natychmiastowo na to trafienie, udanym rzutem zza łuku odpowiedział jednak Alyshia Clark. Reprezentantka Izraela w końcowym fragmencie spotkania zdobyła 8 ze swoich 29 punktów. 5 ze swoich 17 "oczek" zanotowała wtedy Weronika Gajda i goście nie oddali już prowadzenia. Trzecim motorem napędowym - choć widocznym bardziej w poprzednich kwartach - była autorka 21 punktów - Temitope Fagbenle. Dla Artego najwięcej - 16 "oczek" rzuciła Agnieszka Szott-Hejmej.

Drugie spotkanie odbędzie się jutro w Bydgoszczy. Początek o 18:45.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 (23:17, 20:18, 8:19, 15:22)

Punkty dla Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 16, Dragana Stankovic 14, Jennifer O`Neill 12, Julie McBride 11, Denesha Stallworth 4, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Elżbieta Międzik 7, Julia Adamowicz 0

Punkty dla CCC: Alysha Clark 29, Temitope Fagbenle 21, Weronika Gajda 17, Angelika Stankiewicz 5, Miljana Bojovic 2, Lauren Ervin 2, Magdalena Leciejewska 0, Artemis Spanou 0 , Karolina Puss 0.