Rozliczenie ze skarbówką na ostatnią chwilę. A jeśli nie zdążymy?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-04-27 15:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-27 15:30
A|A|A

Fot: zdjęcie ilustracyjne

Na szczęście na przeciw wychodzi nam skarbówka, która zarówno dziś, jak i w poniedziałek czynna będzie dłużej. Pracownicy urzędów będą obsługiwali petentów do godziny 18. Również w urzędach możemy zasięgnąć porady, jeśli nasza sprawa jest bardziej skomplikowana. Jeśli jednak PIT jest standardowy, najlepiej wypełnić go elektronicznie i wysłać przez internet. Potrzebujemy jedynie kwoty przychodu za zeszły rok. Elektroniczne deklaracje przyjmowane są do północy w poniedziałek. Jeśli ktoś jednak mimo to chce się wybrać do urzędu osobiście - mamy dobrą wiadomość. Nie ma kolejek.

Żeby rozliczyć się elektronicznie możemy skorzystać z kilku wariantów:

pobrać program na swój komputer (tutaj)

rozliczyć się online (tutaj) - w tym przypadku mamy 3 warianty, ale w każdym procedura opisana jest krok po kroku.

Jeśli zdecydujemy się wybrać opcję wypełnienia zeznania w formie papierowej na ostatnią chwilę, warto pamiętać że decyduje data stempla pocztowego. Całą dobę czynny jest urząd pocztowy na wrocławskim rynku.

Jeśli nie zdążymy ze złożeniem deklaracji trzeba zrobić to możliwie najszybciej, a także napisać donos na samego siebie, czyli czynny żal. Dzięki temu unikniemy kary finansowej, jednak tylko w przypadku, jeśli zrobimy to szybciej, niż zorientują się urzędnicy.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama