Koszykarki CCC Polkowice o krok od mistrzostwa Polski

Robert Skrzyński, basketligakobiet.pl | Utworzono: 2018-04-27 20:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-27 20:30

W początkowej fazie spotkania CCC zanotowało świetną serię 10:0 i po trafieniu Miljany Bojović prowadziło 12:5. Bydgoszczanki starały się odrabiać straty głównie rzutami wolnymi, ale to było za mało. Później jednak trójkę rzuciła Elżbieta Międzik i po 10 minutach polkowiczanki prowadziły tylko 24:20. Drugą kwartę zawodniczki trenera Marosa Kovacika rozpoczęły ponownie bardzo dobrze - były nie do zatrzymania w ataku i po trójce Alyshy Clark miały już 12 punktów przewagi. Gospodynie się nie poddawały i głównie dzięki rzutom Jennifer O’Neill oraz Deneshy Stallworth potrafiły zbliżyć się jeszcze na cztery punkty na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie obie drużyny miały problemy ze skutecznością, a CCC nie potrafiło odskoczyć rywalkom. W pewnym momencie Artego zanotowało serię 10:0 i po trafieniach McBride oraz Stallworth to bydgoszczanki miały przewagę! Rzuty wolne Weroniki Gajdy ustawiły wynik spotkania po 30 minutach na remis po 45. Ostatnia kwarta była zacięta i żadna drużyna nie zbudowała już bezpiecznej przewagi. W samej końcówce niezwykle ważne akcje kończyły jednak Bojović oraz Gajda i to ustawiało polkowiczanki w lepszej sytuacji. CCC zwyciężyło 63:58 i dzięki temu jest już o krok od złota. Trzecie spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek w Polkowicach.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 58:63 (20:24, 13:13, 12:8, 13:18)

Artego: Denesha Stallworth 14, Dragana Stanković 13, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Julie McBride 9, Elżbieta Międzik 6, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Jennifer O'Neill 3, Julia Adamowicz 0.

CCC: Alysha Clark 15, Weronika Gajda 15, Temitope Fagbenle 12, Miljana Bojović 12, Magdalena Leciejewska 6, Karolina Puss 3, Angelika Stankiewicz 0, Artemis Spanou 0, Lauren Ervin 0.