Popołudnie Kibica: Jelcz-Laskowice będzie miał futsalową ekstraklasę [SŁUCHAJ od 18:00]

Robert Skrzyński, BT | Utworzono: 2018-04-29 07:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-29 07:30
A|A|A

Spełniło się wielkie marzenie. Zawodnicy Acana Orzeł Futsal Jelcz - Laskowice awansowali do ekstraklasy. W zakończonym sezonie piłkarze prowadzeni przez Hiszpana Chusa Lopeza okazali się najlepszą drużyną 1 ligi. Nic zatem dziwnego, że zadowolony z tego faktu jest prezes klubu Sebastian Bednarz.

- Osiągnęliśmy cel, który zakładaliśmy sobie przed sezonem. Przypieczętowaliśmy awans dopiero w ostatniej kolejce, ale przy komplecie widzów, wspaniałym dopingu, wygrywając 5:0 z bardzo dobrym przeciwnikiem z Lublina. Jest to powód do dumy i satysfakcji.

- Wszyscy w klubie myślą już o nowych rozgrywkach - mówi bramkarz zespołu z Jelcza-Laskowic Maciej Foltyn:

- Wywalczyliśmy awans i teraz na pewno zadanie przed trenerem i zarządem klubu aby wzmocnili drużynę i zrobili roszady dzięki, którym będziemy mogli walczyć o najwyższe cele, bo jak doskonale wszyscy wiemy ten klub nie zadowoli się walką o utrzymanie tylko naprawdę mierzy bardzo wysoko.

W minionym sezonie pierwszej ligi piłkarze Orła odnieśli 16 zwycięstw, dwukrotnie remisowali i ponieśli cztery porażki. Rozgrywki upragnionej przez nich ekstraklasy ruszą pod koniec września.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

W "Popołudniu Kibica" Radia Wrocław szerzej opowiemy o tym sukcesie. Po 18:00 rozmowy z Sebastianem Bednarzem i Maciejem Foltynem.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z SEBASTIANEM BEDNARZEM:

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z MACIEJEM FOLTYNEM:

Zajrzymy także na trawiaste boiska gdzie świetnie radzi sobie Miedź. Piłkarze z Legnicy są liderami pierwszej ligi i są na autostradzie do Ekstraklasy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama