Strzelił 100. gola w ekstraklasie. Historyczny moment dla Marcina Robaka

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-04-30 22:01 | Zmodyfikowano: 2018-04-30 22:01

Strzelał gole dla Korony, Widzewa, Piasta, Pogoni, Lecha, a teraz Śląska. Trafień nazbierało się w ekstraklasie aż 100. Ten upragniony 100. gol padł w meczu z Lechią Gdańsk. Napastnik Śląska w 26. minucie strzelił bramkę z karnego. Wrocławianie wygrali to spotkanie 3:1.

Wrocławianie dobrze rozpoczęli ten mecz.  W 12. minucie uderzał Robert Pich, ale strzelił w poprzeczkę. Cel zespół Śląska osiągnął w 26 minucie kiedy to Igors Tarasovs został sfaulowany w polu karnym. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Marcin Robak, dla którego był to 100 gol w historii występów w ekstraklasie.

Cztery minuty później było 2:0 dla Śląska. Robert Pich zagrał znakomite podanie do Jakuba Koseckiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Dusana Kuciaka.

Lechia odpowiedziała w 37 minucie, kiedy to po podaniu Flavio Paixao Sławomir Peszko znalazł się sam na sam z Jakubem Słowikiem i nie zmarnował okazji.

Na szczęście tuż przed przerwą świetną akcją popisał się Kosecki. Zakończył ją efektownym strzałem z 15. metrów i Śląsk prowadził już 3:1.

W drugiej połowie wrocławianie mieli swoje okazje. Najbliżej szczęścia był Pich, który najpierw trafił w słupek, a potem z pięciu metrów przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

Lechia mogła zdobyć kontaktową bramkę w 69. minucie. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Celebana na Flavio Paixao, ale po konsultacji VAR odwołał swoją decyzję.

Do końca meczu drużyna z Gdańska stworzyła jeszcze kilka niebezpiecznych okazji, ale bardzo dobrze dysponowany był Jakub Słowik, który nie dał się zaskoczyć.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 3:1 (3:1)

Marcin Robak 26k, Jakub Kosecki 30, 45 - Sławomir Peszko 37.

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Mateusz Cholewiak - Jakub Kosecki (87. Mateusz Lewandowski), Augusto, Michał Chrapek (81. Kamil Vacek), Tim Rieder (74. Dragoljub Srnic), Robert Pich - Marcin Robak.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Ariel Borysiuk, Filip Mladenovic (86. Adam Chrzanowski) - Simeon Sławczew, Daniel Łukasik (68. Milos Krasic), Patryk Lipski, Lukas Haraslin (55. Joao Oliveira), Sławomir Peszko - Flavio Paixao.

- Z upływem lat staję się coraz bardziej skuteczny - mówi Marcin Robak.

- Jeśli będzie taka okazja pomożemy Marcinowi - mówił przed meczem pomocnik Śląska Jakub Kosecki.

[POSŁUCHAJ]

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z MARCINEM ROBAKIEM:

Pierwszą bramkę w ekstraklasie - jako piłkarz Korony Kielce Robak strzelił w 2006 roku, kiedy to pokonał ówczesnego bramkarza Legii Łukasza Fabiańskiego.