Czy wrocławskie instytucje opierają się konstytucji dla biznesu?

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2018-05-15 08:40 | Zmodyfikowano: 2018-05-15 09:06
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jak opisuje pan Mariusz, praca w biurze interesanta przebiega bardzo sprawnie, ale niestety nie spełnia podstawowych oczekiwań petentów:

- Ogólnie siedzą trzy panie, które jak się okazało są do wydawania formularzy. Okazuje się, że prosząc o pomoc w kwestii ich wypełniania nie ma takiej możliwości. Panie twierdzą, że są tylko i wyłącznie do wydawania formularzy.


- Jaki jest proszę Państwa efekt? Nie jesteśmy pewni czy dobrze wypełniliśmy te formularze i po miesiącu dostajemy informacje z sądu, że spółka nie może być zarejestrowana dlatego, że nie złożyliśmy pisemnych oświadczeń o których mowy nie ma w formularzach i powinniśmy o tym wiedzieć, ale nikt tego nie podpowie.


Jak tłumaczy rzeczniczka sądu Sylwia Jastrzemska - osoby w biurze interesanta nie mają prawa udzielać informacji, ponieważ to może zrobić jedynie sędzia. Jednocześnie zaznacza, że konstytucja dla biznesu owszem - jest, ale dopóki nie zostaną zmienione procedury, urzędników obowiązuje dotychczasowy regulamin:

- Zasada funkcjonowania biur obsługi interesantów i sądów wynika z określonych regulacji prawnych. Podstawą urzędowania sądów jest regulamin urzędowania sądów powszechnych to sąd będzie funkcjonował według regulacji obowiązujących.

Sylwia Jastrzemska dodaje jednak, że jest miejsce w którym można otrzymać poradę

- W każdym sądzie są wyznaczone godziny kiedy przewodniczący wydziałów przyjmują strony, ewentualnie też osoby, które jeszcze nie są stronami ale chciałyby jakąś sprawę w sądzie założyć lub złożyć jakieś pismo.Każdy kto chciałby skorzystać z tego typu porady może zgłosić się we wtorki i środy między godziną 11:00 a 13:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama