Wrocław: Uczelnie rozpoczynają rekrutację

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-05-17 10:51 | Zmodyfikowano: 2018-05-17 11:13
A|A|A

- Choć to dopiero początek, już widać stałe tendencje. Przykładem może być weterynaria - mówi Paulina Boroń Kacperek z Uniwersytetu Przyrodniczego:

Na Uniwersytecie Ekonomicznym rusza informatyka w biznesie, również w wersji anglojęzycznej. W języku angielskim od tego roku studiować można także logistykę oraz zarządzanie. Najwięcej nowych kierunków na studiach magisterskich uruchomiono na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam też, już od pierwszego roku, można studiować filologię ukraińską w języku angielskim.

 

Bez nowości za to na Uniwersytecie Przyrodniczym, a także na Politechnice. Na tej ostatniej uczelni, ze względu na zmiany w systemie przydziału pieniędzy, po raz kolejny zmniejszono limity przyjęć.

- Dla przyszłych studentów przygotowaliśmy nieco ponad 6300 miejsc - mówi Anetta Stypułkowska z działu rekrutacji Politechniki.

Zgodnie z wprowadzonym w ubiegłym roku akademickim algorytmem na jednego wykładowcę powinno przypaść nie więcej niż 13 studentów, w przeciwnym razie uczelnie tracą liczone w milionach złotych ministerialne dofinansowanie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama