Portal legendarnego Maliny, przyjaciel Kapuścińskiego o Kapuścińskim i małżeństwo Bralczyków w Radiu Wrocław Kultura! (WIDEO)

Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2018-05-22 02:25 | Zmodyfikowano: 2018-05-22 02:38
Portal legendarnego Maliny, przyjaciel Kapuścińskiego o Kapuścińskim i małżeństwo Bralczyków w Radiu Wrocław Kultura! (WIDEO) -

Naszym pierwszym gościem był ks. Mirosław Maliński "Malina", który od lat prowadzi legendarne Duszpasterstwo Akademickie „Maciejówka”, a także założyciel i redaktor naczelny portalu/wydawnictwa o nazwie 2ryby.pl. 

„Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska”, tak się nazywa książka przyjaciela słynnego reportera, Marka Kosiby, pisarza i publicysty, na co dzień mieszkającego w Toronto. Książkę, która właśnie trafia do księgarń opublikowało wydawnictwo Znak, a autor oraz profesor Urszula Glensk – jedna z największych w Polsce specjalistek „od Kapuścińskiego" przybliżali nam historie z życia słynnego reportażysty. 

W ostatniej godzinie pasma o książce rozmawialiśmy o miłości w życiu i w języku. Naszymi gośćmi  byli - profesor Jerzy Bralczyk i jego żona Lucyna Kirwil, którzy napisali niezwykłą książkę zatytułowaną „Pokochawszy. O miłości w języku”. Książkę opublikowało wydawnictwo Agora, które wcześniej wydało kilka bestsellerowych tytułów profesora Bralczyka m.in. “500 zdań polskich” i “1000 słów”.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.