Śpiewali na dworcu, peronie i w pociągu relacji Legnica-Wrocław [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

Karolina Kurczab | Utworzono: 2018-05-24 12:49 | Zmodyfikowano: 2018-05-24 12:53
A|A|A

(fot. Radio Wrocław)

Kilkunastoosobowa grupa śpiewała na dworcu, na peronie i później w samym pociągu. W ich repertuarze znalazły się piosenki takie jak "stokrotka" czy "tyle słońca w całym mieście". Dyrygent Chóru szkolnego z gimnazjum integracyjnego w Legnicy Witold Klocek tłumaczy, że wybór piosenek był przemyślany. Bo jak twierdzi - chodzi o to, by pasażerowie śpiewali z nimi.

- Promujemy Ogólnopolski turniej Legnica Cantat, w pociągu śpiewając takie popularne piosenki. Myślę, że włączą się ludzie i będą wspólnie z nami wykonywać piosenki.

Piotr Malepszak, wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich, zapewnia, że podróż kolejami nie musi być nudna.

 - Chcemy pokazywać, że podróż pociągiem to nie tylko codzienny dojazd do pracy do szkoły czy w innych celach. To także możliwość poczytania książki, możliwość tak jak tutaj dzisiaj na dworcu
wysłuchania chóru dziecięcego.

To była wielka niespodzianka dla pasażerów, którzy włączyli się w śpiewanie. Na pomysł muzycznego happeningu wpadły Koleje Dolnośląskie,  które współpracują z festiwalem od lat i robią to w ramach swojego projektu "Pociągi pełne Kultury".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama