Salezjanie w drodze do nieba postawili na inżynierów lotnictwa

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2018-06-06 06:42 | Zmodyfikowano: 2018-06-06 07:06
A|A|A

Nowa szkoła branżowa pierwszego stopnia i technikum rozpoczyna działalność w Salezjańskim Zespole Szkół Don Bosko. Salezjanie kształcą we Wrocławiu od 18 lat. Mogą pochwalić się 100% zdawalnością matur czy międzynarodowymi wymianami uczniów. - Teraz chcą kształcić przyszłych inżynierów lotnictwa - mówi dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak:

- Technik mechanik i technik elektronik. Pierwsza klasa pod patronatem UTC Areospace system, amerykańska firma, która produkuje części dla wielu samolotów. Bardzo obiecujący kierunek, bardzo ciekawy i bardzo płatny w przyszłości.

Przyszli uczniowie poza zajęciami praktycznymi będą kształcić się na takich przedmiotach jak: podstawy konstrukcji maszyn, materiałoznawstwo czy układy sterowania. 

- Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłości znajdą zatrudnienie w lotnictwie - mówi Magdalena Szewczuk wicedyrektorka szkoły:

- Chcemy aby absolwenci naszej szkoły znaleźli w przyszłości prace w lotnictwie. 

Jest na to duża szansa. Klasę patronatem objęła amerykańska firma UTC Areospace, produkująca części do samolotów. Rekrutacja już się rozpoczęła. Więcej informacji na stronie www.technikum.salez-wroc.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama