Challenger Poznań Open: Hurkacz awansował do półfinału

Michał Hamburger, PAP | Utworzono: 2018-06-09 06:51 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:40

Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista (188. miejsce w rankingu ATP), potrzebował zaledwie 74 minut, by wygrać z rozstawionym z numerem ósmym Rosjaninem. Hurkacz w drodze do półfinału wyeliminował nie tylko zwycięzcę sprzed roku, ale także jego finałowego rywala - Guido Andreozziego.

Rosjanin przed południem musiał najpierw dokończyć przerwany w czwartek pojedynek z Niemcem Jeremy Jahnem przerwany przy stanie 1:1 w setach. Trzeciego Watutin wygrał 6:3. 21-letni wrocławianin znakomicie serwował i to było kluczem do zwycięstwa. W całym spotkaniu zanotował 20 asów, jego rywal - żadnego.

- To był bardzo ciężki mecz, ponieważ musiałem cały czas zachować koncentrację. Nie grałem z tyłu kortu tak, jakbym sobie wymarzył, ale świetnie serwowałem. Dzięki temu zwyciężyłem. W drugim secie udało mi się przełamać rywala, utrzymałem serwis na wysokim poziomie. Pod koniec meczu lepiej grałem z głębi kortu, bo poczułem się swobodniej. Po prostu zagrałem bardzo dobry mecz - ocenił swój występ polski tenisista.

Hurkacz jest pierwszym od 2012 roku Polakiem, który będzie rywalizować w półfinale poznańskiego challengera ATP. Poprzednio ta sztuka udała się Jerzemu Janowiczowi, który sześć lat temu triumfował w tej imprezie.

W piątek rozegrano półfinały debla. W polskim pojedynku Mateusz Kowlaczyk z Szymonem Walkowem pokonali parę Michał Dembek - Jan Zieliński 7:6 (7-5), 6:3.

Kowalczyk trzy lata temu zwyciężył w grze podwójnej w tym turnieju. Wówczas jego partnerem był Rosjanin Michaił Jełgin. Polacy w finale zmierzą się z węgiersko-włoską parą Atilla Balazs - Andrea Vavassori.