Japonia na początek. Trzy mecze polskich siatkarek w Wałbrzychu

PP/Robert Radczak/PAP | Utworzono: 2018-06-12 07:15 | Zmodyfikowano: 2018-06-12 07:15

Polki do rozpoczynających się dziś zawodów w Wałbrzychu, przystąpią po świetnym turnieju w Bydgoszczy, gdzie w spotkaniach z Argentyną, Niemcami i Belgią straciły tylko dwa sety. Wygrana z tym ostatnim zespołem była czwartą z rzędu i w sumie szóstą w całych rozgrywkach.

Biało-czerwone zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Ligi Narodów, a dobre ostatnie wyniki sprawiły, że do Rosjanek tracą już tylko punkt.W Wałbrzychu podopieczne trenera Jacka Nawrockiego najpierw zmierzą się z Japonią, która ma oczko mniej i jest aktualnie na dziesiątym miejscu, a w środę ze wspomnianą Rosją. Na zakończenie imprezy Polki zagrają z teoretycznie najłatwiejszym przeciwnikiem Dominikaną, która ma na koncie tylko dwie wygrane w 12 spotkaniach i zajmuje odległą 14. pozycję.Trener Nawrocki stwierdził, że turniej na Dolnym Śląsku zapowiada się niezwykle ciekawie:

Kapitan polskiej reprezentacji Agnieszka Kąkolewska Środkowa reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska-Grot wie, co zrobić, by w inauguracyjnym meczu pokonać Japonki:

Zawody w Wałbrzychu będą jednymi z czterech zamykających rundę zasadniczą Ligi Narodów siatkarek. Pozostałe trzy odbędą się w Eboli (Włochy), Stuttgarcie (Niemcy) i Santa Fe (Argentyna). Po ich zakończeniu pięć najlepszych drużyn plus Chiny jako gospodarz wystąpią w turnieju finałowym. Pewna w nim udziału jest już reprezentacja USA, która w 12 meczach doznała zaledwie jednej porażki, a o krok od awansu są Brazylia, Serbia i Turcją.

Liga Narodów to nowa impreza, która zastąpiła dotychczasowy cykl World Grand Prix. Bierze w niej udział 16 reprezentacji.

Terminarz turnieju w Wałbrzychu:

Wtorek, 12 czerwca

Rosja – Dominikana (17.30)
Polska – Japonia (20.30)

Środa, 13 czerwca

Dominikana – Japonia (17.30)
Polska – Rosja (20.30)

Czwartek 14 czerwca

Rosja – Japonia (17.30)
Polska – Dominikana (20.30)


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.