MP w kolarstwie – Bodnar najlepszy w jeździe na czas

PP/PAP/cccsport.eu | Utworzono: 2018-06-22 20:30 | Zmodyfikowano: 2018-06-23 10:40
A|A|A

fot. CCC Team

Na trasie długości 33 km kolarz niemieckiej grupy Bora-Hansgrohe wyprzedził o 17 sekund Marcina Białobłockiego. Trzecie miejsce, ze stratą 33 sekund, zajął broniący tytułu Michał Kwiatkowski (Sky). Urodzony w Oławie Bodnar po raz piąty zdobył ten tytuł. Poprzednio zwyciężył w latach 2009, 2012, 2013 i 2016.

Rywalizacja, tocząca się na 11-kilometrowej płaskiej rundzie wokół pól jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, była bardziej zacięta niż przed rokiem w Krokowej, gdzie Kwiatkowski zdeklasował rywali (1.15 przewagi nad Białobłockim, 1.31 nad Bodnarem). Po dwóch rundach Bodnar wyprzedzał tylko o sekundę Kwiatkowskiego i o 12 sekund Białobłockiego. Ostatnie okrążenie popularny "Bodi" przejechał zdecydowanie najszybciej, a Kwiatkowski spadł na trzecią lokatę.

W pierwszej odsłonie krajowego czempionatu wystąpiło sześciu kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Szymon Sajnok, Adrian Kurek, Patryk Stosz i Alan Banaszek.

Pierwszym z pomarańczowych, który ruszył do walki z czasem, był Adrian Kurek. 11 zawodnik jazdy indywidualnej z etapowego Tour of Slovenia wykręcił bardzo dobry wynik, 40.09, zajmując po swoim przejeździe 2 miejsce. Przez długi czas utrzymywał tę lokatę, aż do przyjazdów zawodników z ostatniej, trzeciej tury. Ostatecznie Kurek zajął 6 miejsce, tracąc do zwycięzcy, Macieja Bodnara 1.40. 8 lokatę, ze stratą 2.13, wywalczył Mateusz Taciak, a pierwszą „10” zamknął Szymon Sajnok (+2.21).

W sobotę i niedzielę dalszy ciąg mistrzostw - wyścigi ze startu wspólnego wokół Ostródy. W elicie mężczyzn tytułu będzie bronić Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama