Wrocław: Kolorowa parada w centrum miasta

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-06-23 17:01 | Zmodyfikowano: 2018-06-25 14:52
A|A|A

zdjęcia: materiały organizatorów

Przez wrocławski rynek przeszła kolorowa parada. Szli w niej młodzi Gruzini, Tatarzy, Hindusi i przedstawiciele wielu innych narodów biorący udział w dwóch festiwalach - Kalejdoskopie Kultur oraz Brave Kids.

Dzięki Brave do Wrocławia przyjeżdżają młodzi artyści z najbiedniejszych rodzin i sierocińców. Na rynek, oprócz nich, przyszły też rodziny, które podczas festiwalu goszczą dzieci w swoich domach:

 

W tym roku do Polski przyjechało ponad 100 odważnych dzieci z 20 krajów świata. W siedmiu miastach przygotowują spektakl finałowy, którego pokaz zaplanowano na 8 lipca.

Brave Kids to ogromne emocje i możliwość obcowania z ich najczystszą formą. – Dzieci, mieszkając w Polskich domach, mogą poznać tradycje i przeżyć niezapomnianą przygodę – mówi Anna Składowska, opiekunka projektu z Centrum Kultury w Siechnicach.

– Dla wszystkich – zarówno Polaków, jak i ich gości – to wyjątkowe spotkanie z zupełnie odmiennym światem, a przede wszystkim lekcja szczodrości i cierpliwości. To procentuje przyjaźniami na całe życie – zaznacza Agnieszka Ćwieląg, koordynatorka wrocławskiej edycji.

Cały dochód z projektu przeznaczany jest na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama