Inteligentna lista zakupów i wiele innych. Najlepsze projekty studentów PWr

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-06-26 10:46 | Zmodyfikowano: 2018-06-26 10:47
A|A|A

fot. mat. prasowe

Konferencja Projektów Zespołowych na Wydziale Elektroniki odbyła się już po raz szósty. Swoje pomysły pokazali studenci z ostatnich roczników studiów inżynierskich. Właśnie wtedy muszą zaliczyć przedmiot „Projekt zespołowy”, który jest ich największą pracą w czasie studiów. Na wykonanie projektu mieli 15 tygodni. Pracowali w zespołach cztero i sześcioosobowych. Pomysły realizowali we współpracy z firmami, takimi jak PPG, Nokia, Samsung, Comarch czy Mitsubishi Electric. - Trzeba przyznać, że ta współpraca przybierała różne formy - opowiadał dr Maciej Nikodem, pomysłodawca konferencji. - Niekiedy studenci byli tylko nakierunkowani i wszystko realizowali praktycznie sami, a w innych przypadkach włączali się w system pracy danej firmy. Ważne, że przy takim zadaniu uczyli się pracy w grupie, planowania, terminowości czy ewaluacji.

Podczas poniedziałkowej konferencji studenci zaprezentowali 19 realizacji. Po wszystkich prezentacjach publiczność i jury – złożone z pracowników, sponsorów i przedstawicieli uczelni – wybrali zwycięzców.

- W tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyło nas przygotowanie studentów do publicznej prezentacji projektów - mówił dr Maciej Nikodem. - Widać, że zwracają uwagę na to, jak w atrakcyjny sposób zaprezentować swój pomysł. Coraz bardziej mają świadomość, że to też się liczy.

Najlepszym wg jury projektem programistycznym był iShopping, czyli inteligentna lista zakupów. Umożliwia ona układanie własnych list zakupów, zakładanie wspólnych grup zainteresować oraz kontrolowanie wydatków. W kategorii projektów sprzętowych zwyciężyła LoRaMig - mobilan i samowystarczalna stacja bazowa, która działa bez dostępu do sieci elektrycznej i jest odporna na warunki pogodowe. Nagrodę publiczności otrzymał pomysł studentów pod nazwą Power Move. To nowoczesne urządzenie, które służy do pomiaru mocy biegu. Mocowane jest na bucie i udostępnia użytkownikowi kilka parametrów: liczbę kroków na minutę, prędkość czy też wspomnianą moc. Ponadto wyróżnienie za najlepszą prezentację podczas konferencji otrzymał projekt IntShell-intelignetna półka. To prototyp opartej na czujnikach tensometrycznych półki, której zadaniem jest kontorlowanie i informowanie o tym, co się na niej znajduje.

W czasie konferencji, odbywającej się w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20) można było także wysłuchać prezentacji partnerów i sponsorów konferencji – firm PPG i Nokia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama