Rymy i bity: The Carters, nowy Drake, Kanye West i Nas [CO BYŁO GRANE]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-07-02 23:00 | Zmodyfikowano: 2018-07-02 23:00
A|A|A

Po dwóch audycjach w całości poświęconych polskim raperom dziś postanowiłem odwiedzić Stany Zjednoczone. Tym bardziej, że za nami naprawdę bogaty w premiery miesiąc. Ciężko w 50 minutach zmieścić wszystkie płyty więc postanowiłem wybrać cztery albumy z najbardziej nośnymi dla mnie ksywkami. Czy to oznacza, że to najlepsze wydawnictwa poprzedniego miesiąca? Niekoniecznie...

Zaczniemy od Drake'a - po pierwsze dlatego, że "Scorpion" wyszedł zaledwie trzy dni temu, a po drugie, że to ulubiony raper Marty Malinowskiej, która do tej pory prowadziła poniedziałkowy "Rytm i Bas", a teraz jedzie podbijać stolicę (powodzenia!). Nowy album reprezentanta Toronto to aż 25 piosenek podzielonych na dwie części - pierwszą hip-hopową na 12 utworów i drugą z 13 kompozycjami bliższymi R&B. Uwielbiam "Nothing Was The Same" Drake'a, lubię w mniejszym lub większym stopniu jego kolejne płyty, ale "Scorpions" zdecydowanie najmniej. Może to kwestia małej ilości odsłuchów, ale mam wrażenie, że słucham ciągnących się w kółko tych samych numerów. Świat jednak Drake'a kocha - w dzień premiery pobił rekordy odsłuchów. W samym Apple Music "Scorpion" odsłuchano 170 milionów razy. Dla porównania poprzedni rekordowy "More Life" Drake'a wynosiło blisko 90 milionów.

Highlighty albumu? Na pewno "Nice for What" z kapitalnie wysamplowaną Lauryn Hill i utwór, który na pewno podoba mi się mniej, ale jest najszerzej komentowany czyli "Don't Matter to Me" z refrenem... Michaela Jacksona.

Po Drake'u przejdziemy do krótszych płyt - składających się kolejno 9 (+ bonusowy numer) i 7 piosenek. Będą Beyonce i Jay-Z, którzy w końcu nagrali wspólny album. The Carters grali w weekend koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie - opinię mogę tylko przeczytać w internecie. Jeśli zaś chodzi o sam album to Beyonce nakrywa Jay czapką, ale słucha się tego bardzo przyjemnie i gdybym którąś z czerwcowych płyt miał postawić na swojej prywatnej półce to właśnie tę.

Nie zabraknie też miejsca dla wydanego na początku miesiąca "Ye" Kanye West'a oraz "Nasir" Nasa.

Playlista audycji:

Drake - Nice for what
Drake - 8 out of 10
Drake feat. Michael Jackson - Don't Matter to Me

The Carters - Black Effect
The Carters - Nice
The Carters - 713
The Carters - Lovehappy

Nas feat. Tony Williams - Bonjour 3:21
Nas feat. The-Dream - Adam and Eve - 4:10
Nas - Simple Things

Kanye West - Yikes
Kanye West - No mistakes
Kanye West - Violent Crimes

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama