Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki najlepsi w Pucharze Świata

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-07-11 08:35 | Zmodyfikowano: 2018-07-11 08:35
A|A|A

Pierwsze złoto wywalczyła Zofia Tuła, która otrzymała notę 440 pkt. i ostatecznie odniosła zwycięstwo w bardzo mocno obsadzonym finale. Drugie miejsce zajęły ex aequo Japonka Hitomi Takaku (zdobywczyni Pucharu Świata 2014, 2016) wraz z reprezentantką Finlandii Paulą Varonen. Trzecia była zwyciężczyni pierwszych zawodów cyklu Pucharu Świata - Francuzka Marlene Devilez (wicemistrzyni świata 2017, wielokrotna mistrzyni Europy).

Rozstrzygający przejazd Zofia Tuła wykonała w drugiej kolejce finału. Nasza kajakarka zaczęła od air loopa (powietrznego salta w przód) przy którym niestety wypadła z fali. Szybko jednak wróciła i w trakcie ostatnich kilku sekund wykonała po kolei 3 duże figury. Żadna z rywalek nie była w stanie odebrać jej prowadzenia.

Wyniki finału K1 kobiet:

1. Zofia Tuła (POL) 440 Pkt.
2. Hitomi Takaku (JPN) 300 Pkt.
2. Paula Varonen (FIN) 300 pkt.
3. Marlene Devilez (FRA) 260 pkt.
5. Islay Crosbie (GBR) 180 pkt.

Rywalizacja mężczyzn tradycyjnie odbywa się na samym końcu dnia finałów. Arenę zmagań na rzece Pallaresa oświetlały dziesiątki dużych lamp rozstawionych po obu brzegach. Tomasz Czaplicki do finału przystąpił z piątego miejsca. Po pierwszym przejeździe prowadził wicemistrz świata w konkurencji C1 i brązowy medalista MŚ w K1 Sebastien Devred (Francja) z notą 805 pkt. Jeleniogórzanin był wtedy na drugim miejscu. Brąz w tym momencie był w rękach Quima Fontane Maso (Hiszpania), który jest obecnym mistrzem świata. Drugi przejazd Polaka nie przyniósł poprawy wyniku. Wciąż pozostawał na drugiej pozycji. Dopiero w trzeciej próbie Czaplicki pokazał pełnię swoich możliwości. Wynik naszego kajakarza - 840 pkt. - dał mu prowadzenie w zawodach.

W tym momencie w zawodach pozostało jeszcze czterech zawodników, którzy mogli odmienić losy finału. Polak Bartosz Czauderna nie poprawił swojej noty i zajął ostatecznie piąte miejsce. Irlandczyk David Mc Clure też nie poprawił swojego wyniku. Sebastien Devred wypadł z fali zaraz po figurze wejściowej. Jako ostatni w kolejce startował reprezentant gospodarzy i lider po półfinale. Mistrz świata Quim Fontane Maso (Hiszpania), który też nie zdołał wyprzedzić Polaka i ostatecznie zdobył brąz.

Wyniki finału mężczyzn:

1. Tomasz Czaplicki (POL) 840 pkt.
2. Sebastien Devred (FRA) 805 pkt.
3. Quim Fontane Maso (ESP) 540 pkt.
4. David Mc Clure (IRL) 466.67 pkt.
5. Bartosz Czauderna (POL) 340 pkt.


ZOBACZ FILM Z FINAŁÓW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama