Nowe autobusy za miesiąc wyjadą na ulice Jeleniej Góry

Piotr Słowiński/PP | Utworzono: 2018-07-19 16:20 | Zmodyfikowano: 2018-07-19 16:20
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

MAN-y A37 Lion's City wyjadą w połowie sierpnia na regularne kursy, po wyposażeniu w niezbędny osprzęt do obsługi pasażerów i obrendowaniu, mówi Agata Buśko prokurent jeleniogórskiego MZK:

15 jeleniogórskich MAN- ów kosztować będzie 16 769 205 złotych. Za każdy z autobusów Jelenia Góra płaci nieco ponad 900 tysięcy złotych. Są one wyposażone w niespełna 7-litrowe silniki. Wraz z hybrydami i autobusami przegubowymi jeleniogórski Miejski Zakład Komunikacji wzbogaci się w tym roku o 20 pojazdów. Nowe, właśnie odebrane pojazdy, muszą jeszcze zostać uzbrojone w urządzenia do obsługi pasażerów, mówi pełnomocnik MZK, Anna Buśko:

Wraz z nowymi autobusami nie będzie, jak np. w Bolesławcu, wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak. Jak mówi chodzi o kształt sieci, która w Jeleniej Górze jest bardzo gęsta i kosztuje rocznie kilka razy więcej niż w Bolesławcu, bo około 30 milionów złotych.

Wpływy z biletów stanowią niemal jedną trzecią kwoty potrzebnej rodzinie na utrzymanie MZK. Jednak władze Jeleniej Góry przygotowują wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Rozwiązanie to nie zostanie jednak wprowadzone w tej kadencji samorządu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama