Miedź Legnica gotowa na start ekstraklasy

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-07-19 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-07-19 19:30
A|A|A

Trener Miedzi Dominik Nowak na przedmeczowej konferencji prasowej nie ukrywał, że jego drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu i będzie walczyć o jak najwyższe cele sportowe. Cieszy mnie też fakt, że wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji – mówił. Miedź ma być zwycięska, a cel na pierwsze spotkanie z Pogonią Szczecin to trzy punkty.

Trener Nowak był bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego. Zarówno wyniki badań jak i ogromne zaangażowanie całego zespołu podczas treningów imponowało trenerowi Miedzi. Utwierdziłem się, że zespół może ciężko pracować i tak też było w okresie przygotowawczym. Zespół trenował bardzo ciężko. Cieszę się, że po okresie przygotowawczym zawodnicy czują się dobrze i są na bardzo wysokim pułapie jeśli chodzi o formę i przygotowanie fizyczne. To dla nas bardzo ważne przed meczem z Pogonią – wyjaśnia trener Nowak.

Szkoleniowiec Miedzi Legnica nie ukrywał, że obserwował Pogoń. Pierwszy rywal Miedzi jest jego zdaniem wymagający. Mimo to, Nowak wierzy w swoich graczy, ponieważ jak sam mówi jego zespół jest znakomicie nastawiony mentalnie do rozgrywek w nowym sezonie. Pogoń miała bardzo dobrą wiosnę. Wiemy także o lukach w tym zespole. Będziemy się starać je wykorzystać. Mamy nakreślony plan taktyczny. Wiemy także, że w tym meczu możemy liczyć na wsparcie naszej publiczności, która jest zawsze z nami. Tak naprawdę zawodnicy nie czują tego debiutu, ponieważ wielu już grało na tym poziomie. Widziałem po nich, że nie mogą się już doczekać tego spotkania – twierdzi trener Miedzi.

Miedź Legnica Dominika Nowaka w ekstraklasie nie ma być zespołem, który będzie powielał stereotypy o beniaminkach. Legniczanie będą ligowym kopciuszkiem tylko z nazwy. Tak naprawdę mają stanowić silny organizm, który w lidze może pokrzyżować plany każdemu przeciwnikowi.

Chcę Miedzi zwycięskiej. Jesteśmy silni. Wierzę w ten zespół i tych zawodników. Zrobiliśmy latem tylko kilka korekt w składzie. Może uda nam się jeszcze pozyskać dwóch zawodników, ale w mojej ocenie jesteśmy zespołem silnym piłkarsko i mentalnie. Jesteśmy nastawieni na sukces i będzie tak w Ekstraklasie. Biorę za to pełną odpowiedzialność jako trener. Na pewno nie będziemy grali o utrzymanie. Jestem osobą ambitną i lubię wyznaczać sobie wysokie cele. Będziemy ciężko pracować na dobry wynik, którym dla nas jest na pewno górna ósemka. Nie przestraszymy się rywala i to wszystkim obiecuję – zapewnia trener Dominik Nowak.

Miedź wchodzi w sezon ekstraklasy z dużymi ambicjami. Zawodnicy liczą na wsparcie trybun, które na pewno doda im skrzydeł w każdym spotkaniu ligowym. Pierwszym - historycznym rywalem zespołu w najwyżej lidze piłkarskiej w Polsce będzie Pogoń Szczecin. Początek meczu jutro o 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama