Być albo nie być dla III Liceum w Lubinie. Siedemnasty dzień protestu przeciwko likwidacji placówki

Karolina Kurczab, mk | Utworzono: 2018-07-20 06:28 | Zmodyfikowano: 2018-07-20 06:31
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Ponadto podkreślają, że nie prowadzą żadnych negocjacji z protestującymi. Ci jednak nie opuszczą urzędu, dopóki nie otrzymają od prezydenta pisemnej deklaracji o utworzeniu oddziałów.

- Prezydent nie chce z nami rozmawiać, a wyjaśnienia urzędników są bardzo chaotyczne – mówi Agnieszka Wichrowska nauczycielka matematyki w III Liceum. - To co nam się udało osiągnąć to to, że ta rekrutacja nadal trwa, że dzięki zabiegom kuratora wiemy, że mamy prawo nadal rekrutować i tak naprawdę od nas zależy - od rodziców i od uczniów - ile tych oddziałów otworzymy także im więcej uczniów, tym większa jest szansa nawet na cztery oddziały.- Takie klasy jak mundurowa i językowo-medialna są tylko w naszym liceum i są do nich chętni, dlaczego więc Ci co wybrali naszą szkołę mają rezygnować ze swoich marzeń z powodu liczb – dodają.

9 dzień kryzysu w Lubinie. A teraz protest przeciwko próbie likwidacji LO

Zastępca dolnośląskiego kuratora oświaty spotkał się z dyrektorem liceum, a także z samorządowcami w charakterze mediatora. Ustalono, że na świadectwa szkoła czeka do 29 sierpnia.

- Trzy licea w Lubinie to za dużo – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jacek Mamiński:

- Kibicowaliśmy temu pomysłowi, że to chwyci, że do klasy medialnej i mundurowej przyjdzie sporo chętnych. Rzeczywistość zweryfikowała. Wybór uczniów. To oni zdecydowali, że w takiej i takiej ilości chcą iść do pierwszego, do drugiego, a w tak małej do trzeciego i nie możemy sztucznie tworzyć klasy dziewięcioosobowej.

POSŁUCHAJ:

Ponad trzy i pół tysiąca osób podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji III LO w Lubinie

Błędy urzędników ws. rekrutacji w III LO w Lubinie?

Nocny protest w ratuszu w Lubinie. Nie chcą likwidacji III LO [ZDJĘCIA]

Lubin: Trzeci dzień blokady ratusza. Nie chcą likwidacji III LO [AKTUALIZACJA]

Dzieci mówią wprost – czujemy się oszukani i potraktowani przez urzędników przedmiotowo. Jak w procesie rekrutacji, można usunąć z systemu szkołę czy podwyższyć progi punktowe? – pytają. Dolnośląski Kurator Oświaty odpowiada, że zostało tu złamane prawo. Po siedemnastu dniach protestu rodzice, uczniowie i nauczyciele wciąż są zdeterminowani i zapewniają, że są mądrzejsi o te doświadczenia i już myślą nad tym jak zapobiec takiej sytuacji w przyszłym roku.

Czytaj więcej:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama