Legnica: Wreszcie dojechały! Od środy można korzystać z rowerów miejskich

Karolina Kurczab | Utworzono: 2018-07-24 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-07-24 16:04
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Zasady wypożyczania jednośladów nie zmieniają się - pierwsze 15 min jest bezpłatne, pierwsza i druga godzina za złotówkę.

Umowa z operatorem systemu została podpisana w kwietniu, firma miała 90 dni roboczych na uruchomienie systemu. – Szkoda, że dopiero teraz, lepiej jakby były już w maju, ale lepiej późno niż wcale - przyznają mieszkańcy.

- Cieszymy się, że jednoślady dotarły. Naszym rowerem miejskim można przejechać bezpłatnie po całym mieście, to tylko kwestia kondycji - byle by tylko zostawiać później wpięty rower na kolejnej stacji z której się wypina następny rower i jedzie się dalej. Część lokalizacji była wybierana przez mieszkańców – podkreśla prezydent miasta Tadeusz Krzakowski.

Z legnickiego roweru miejskiego będzie można korzystać do końca listopada. Umowa z firmą podpisana jest na trzy lata. W kolejnych sezonach system będzie rozbudowywany o kolejne stacje wypożyczeń, a liczba rowerów wzrośnie do stu dwudziestu dwóch. Sezon w kolejnych latach rozpocznie się dużo wcześniej niż w tym roku, bo już od 1 kwietnia.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama