Rymy i Bity: Anderson .Paak [SŁUCHAJ od 22:05]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-07-30 12:54 | Zmodyfikowano: 2018-07-30 13:39
A|A|A

fot. Wikipedia

Dziś nietypowo, bo nie do końca rapowo. Bohaterem audycji będzie artysta z Kalifornii o którym trzy lata temu jeszcze niewielu słyszało. Przełomem w jego karierze był gościnny występ na płycie "Compton" Dr. Dre, gdzie pojawił się w aż sześciu utworach. Co ciekawe, jeden z nich - "Animals", był nawet przeznaczony na jego solówkę, ale ostatecznie legenda hip-hopu postanowiła, że ten utwór znajdzie się na "Compton". Właśnie od tej piosenki zaczniemy dzisiejszy program, a potem przyjrzymy się bliżej dyskografii Andersona .Paaka.

Dłużej zatrzymamy się przy płycie "Malibu" - moim zdaniem najlepszej jaka wyszła w 2016 roku. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów, środowiska i szeroko rozumianego mainstream'u.  "Powód dla którego ta płyta budzi takie zainteresowanie, jest umiejętność płynnego mieszania przeróżnych styli muzycznych schowanych pod parasolką R&B." - to zdanie z jednej z recenzji, które chyba najtrafniej opisuje to wydawnictwo.

Jak zwykle w takich przypadkach pojawia się pytanie co było wcześniej? W 2014 Anderson .Paak wydał solówkę "Venice". Kto znał go już wtedy ten mógł przypuszczać, że odniesie sukces, bo był to naprawdę
solidny materiał, który także dziś zaprezentujemy.

Anderson .Paak to jednak nie tylko solowe albumy, ale i kolaboracja z producentem Knxwledge w ramach dueteu NxWorries. Posłuchamy jak brzmi ten duet, a na koniec trzy moim zdaniem (poza występem u Dre) najlepsze gościnne występy artysty z Kalifornii na czele z hitowym "Dang!" u Mac Millera.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama