KGHM Zagłębie przegrało w Gliwicach z Piastem 1:2

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-08-04 20:00

Zespół Mariusza Lewandowskiego przystępował do meczu z Piastem z dorobkiem 6 punktów w ekstraklasie - po wygranych nad Legią Warszawa i Zagłębiem Sosnowiec. Ale drużyna z Gliwic też miała na koncie komplet punktów dzięki pokonaniu także zespołu z Sosnowca i Pogoni Szczecin.

Pierwsi zaatakowali piłkarze Zagłębia. Już w 2. minucie Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, a Jakub Tosik strzelił głową nad poprzeczką. Piast zaatakował w 8. minucie, ale Lubomir Guldan powstrzymał Mateusza Maka. W 13. minucie z dystansu uderzał Patryk Dziczek, ale jego strzał został zablokowany. Wreszcie w 19. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Michal Papadopulos, ale Dominik Hładun przytomną interwencją uchronił Zagłębie od straty gola.

Ataki Piasta przyniosły bramkę w 23 minucie. Papadopulos zagrał do Joela Valencii, a ten technicznym strzałem pokonał Hładuna. Gospodarze uzyskali przewagę, a Zagłębie nie potrafiło zagrozić bramce Jakuba Szmatuły.

Lubinianie odpowiedzieli wreszcie w 33. minucie. Bartłomiej Pawłowski dośrodkował w pole karne, a Patryk Tuszyński strzałem głową z kilku metrów doprowadził do remisu.

Piast miał okazję w 40. minucie, ale strzał Valencii obronił Hładun. Ostatecznie po pierwszej połowie był remis 1:1.

Na początku pierwszej połowy zaatakował zespół Piasta, ale najpierw Papadopulos źle zachował się w polu karnym, a później po rzucie wolnym i zgraniu piłki głową przez Tomasza Jodłowca zawodnikom gospodarzy zabrakło zdecydowania pod bramką Hładuna.

W 55. minucie z dystansu uderzał Jorge Felix, a chwilę później Jodłowiec. Pierwszy strzał obronił Hładun, a drugie uderzenie było niecelne. W 60. minucie zaatakowało Zagłębie. Efektownymi dryblingami w polu karnym popisał się Pawłowski, ale nie zdołał oddac strzału na bramkę. Ten sam piłkarz uderzał na bramkę Piasta w 64. minucie i niewiele się pomylił.

Trener Mariusz Lewandowski chciał wzmocnić siłę uderzeniową Zagłębia. Na boisku w miejsce Damjana Bohara pojawił się w 69. minucie Jakub Mares. Pięć minut później w dobrej sytuacji w polu karnym zespołu z Lubina znalazł się wprowadzony na boisko Piotr Parzyszek, ale dobrze interweniował Guldan.

W 83. minucie Piast objął prowadzenie. Gola po podaniu Valencii płaskim strzałem z linii pola karnego strzelił wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Tom Hateley.
Lubinianie rzucili się do ataku. W 86. minucie strzelał Pawłowski, ale świetną interwencją popisał się Szmatuła. Zespół Zagłębia nie zdołał już odpowiedzieć i pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)

Joel Valencia 23, Tom Hateley 83 - Patryk Tuszyński 33

Piast: Szmatuła - Pietrowski, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov - Mak (69' Jagiełło), Dziczek, Jodłowiec, Valecia, Felix (79' Hateley) - Papadopulos (63' Parzyszek).

KGHM Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Guldan, Dąbrowski, Dziwniel - Bohar (69' Mares), Matuszczyk, Tosik (58' Matras), Starzyński (78' Kopacz), Pawłowski - Tuszyński.