II Festiwal Trzech Kultur w Kępnie już na początku września!

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-08-07 09:55
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Kontynuując narrację o swojej wielonarodowej historii i wpisując ją w 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Kępno zaprasza na II Festiwal Trzech Kultur, który realizuje idee zapoczątkowane przed rokiem: uczy szacunku i tolerancji dla odmienności, wzmacnia dialog międzykulturowy oraz edukuje poprzez uniwersalny język sztuki.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.: wspólna modlitwa trzech wyznań pod kępińską synagogą, wystawa Kępiński sprawiedliwy połączona z lekcją muzealną oraz wielki koncert
na kępińskim Rynku z udziałem m.in. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, kępińskiego chóru Cantamus i zaproszonych solistów oraz węgierskiego zespołu ludowego, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do Kępna z partnerskiego miasta Encs.

Festiwal oferuje również wiele atrakcji dodatkowych – m.in. gry i zabawy edukacyjne
dla dzieci, warsztaty kulinarne z kuchnią polską i żydowską oraz wielokulturowy jarmark,
a także przegląd filmów pt. „Zobaczyć – Zrozumieć – Doświadczyć – Trzy Dni dla Trzech Kultur”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Festiwal Trzech Kultur to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw
II Festiwal Trzech Kultur to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018"
Serdecznie zapraszamy!

II Festiwal Trzech Kultur w Kępnie
2 września 2018
(przegląd filmów: od 30 sierpnia)
www.um.kepno.pl
www.facebook.pl/trzykultury

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama