Legnicka młodzież kolejny raz stworzyła własne oratorium

Karolina Kurczab/PP | Utworzono: 2018-08-14 10:25 | Zmodyfikowano: 2018-08-14 10:25
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Większość z nich nie ma nawet 25 lat, a już stworzyli kilka musicali i trzy oratoria. Ostatnie z nich pt. Pocałunek Boga będzie mieć swoją premierę już jutro. Na podstawie księgi Pieśni nad Pieśniami teksty napisał ksiądz diakon. Młody legnicki kompozytor stworzył do nich muzykę, którą rozpisał na ponad 30 instrumentów. Zebrali chętnych do chóru i do orkiestry z całego Dolnego Śląska. I tak powstało oratorium.

- Jesteśmy setką młodych ludzi w jednym miejscu, która postawiła sobie cel i wspólnie będziemy do niego dążyć. Ja napisałem tekst, ale bez kompozytora i tych świetnych wykonawców tego dzieła by nie było – tłumaczy autor libretta oratorium ks. diakon Adrian Sielicki.

Oratorium nosi tytuł ” Pocałunek Boga” i skupia się na miłości. - Pocałunek dlatego, że jest to najpiękniejsza forma jej okazywania – tłumaczy Jan Niemyjski, solista.

Premiera oratorium już jutro o godzinie 18.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Ale to nie wszystko. Młodzi artyści mają występować też w innych miastach. Koncerty trwają od jutra do soboty kolejno w Legnicy, w Lubinie, w Bydgoszczy i w Jeleniej Górze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama