Wrocław: Przebudowa ulicy Chałupniczej

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-08-14 15:43
A|A|A

Chałupnicza - rozbudowa drogi od torów kolejowych do Magellana:

Na Swojczycach powstanie kolejny odcinek nowej drogi, ma to związek z powstającym osiedlem Nowy Port.
Deweloper Inkom rozpoczyna właśnie rozbudowę ulicy Chałupniczej, która docelowo umożliwi przejazd od torów kolejowych aż do ulicy Vasco da Gamy.

Inwestycja przewiduje wykonanie jezdni o szerokości 6m chodnika i oświetlenia. Dla poprawy bezpieczeństwa i spowolnienia ruchu wszystkie przejścia, przejazdy rowerowe oraz skrzyżowania będą wyniesione. Prace potrwają do końca marca 2019r.

Nowa Chałupnicza, wraz z drogą budowaną przez Archicom, stanowić będą alternatywną trasę dojazdu do ulicy Swojczyckiej.

Dojazd do placu budowy odbywa się od ulicy Krzywoustego przez Kowalską, Mydlaną i Swojczycką.

Estakady w ciągu al.Armii Krajowej - zamknięcie zjazdu do Krakowskiej ( w kierunku na Opole) 

W związku z koniecznością naprawy dylatacji na estakadzie zjazdowej w nocy z 16/17 sierpnia estakada będzie wyłączona z ruchu.

W piątek 17 sierpnia w ciągu dnia przejazd będzie przywrócony, ale prace będę kontynuowane od godz. 22.00 aż do godz. 4.00 w poniedziałek 20 sierpnia.

Na czas toczących się prac sygnalizacja świetlna na ul. Krakowskiej przy Selgrosie będzie pracowała w programie awaryjnym (ŻP).

Most Żernicki - przełożenie ruchu na nowy most z ruchem wahadłowym

Podczas najbliższego weekendu na nowy most Żernicki zostanie przełożony ruch kołowy.
Stanie się to w nocy z 17/18 sierpnia, po zakończeniu prac drogowych na pasie w kierunku do autostrady zaplanowanych na czwartek 16 sierpnia. Gdyby opady deszczu uniemożliwiły ułożenie masy bitumicznej w czwartek przełożenie ruchu zostanie przesunięte na kolejną noc - z 18/29 sierpnia.

Aby możliwe było zakończenie prac na dojazdach do mostu (które krzyżują się z dojazdami do mostu tymczasowego) przejazd przez most będzie się odbywał przez około tydzień w trybie wahadłowym. Dojazdy do mostu tymczasowego oraz przeprawa zostaną zdemontowane. Jako zadanie uzupełniające do inwestycji zostaną również wykonane prace remontowe na kładce pieszo - rowerowej. Część rowerowa zostanie zabudowana masą bitumiczną, piesza - kostką betonową. Prace będą prowadzone "pod ruchem".

Wszystkie roboty rozbiórkowe i porządkowe powinny się zakończyć do połowy września br.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama