Wrocław: Rozpoczynają się prace nad przebudową kamienicy na Wyspie Słodowej

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-08-20 12:47 | Zmodyfikowano: 2018-08-20 15:29
A|A|A

Fot. Andrzej Owczarek

W tym tygodniu na teren budynku ma wejść firma, która przygotuje obiekt do przebudowy. Kamienica ma zmienić się w Concordia Hub z centrum konferencyjnym, ale też przestrzenią integracyjną dla mieszkańców i miejscem dla start up'ów. - Do tego czasu czeka nas jednak sporo pracy związanej z przebudową kamienicy - mówi z ramienia inwestora Ewa Voelkel Krokowicz:

Kamienica została kupiona po latach sporów między miastem, a lokalnymi aktywistami. Ci walczyli o to, by budynku nie prywatyzować. Ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia, więc miasto wystawiło kamienicę na sprzedaż. Kupiła ją poznańska spółka Pro Design. Na sprzedaż nie został wystawiony jednak grunt, na którym stoi budynek. To ma dać miastu możliwość wypowiedzenia umowy właścicielowi, jeśli ten chciałby przeznaczyć obiekt na działania sprzeczne z tymi, zawartymi w planach gminy. 

Konkurs na koncepcję architektoniczną kamienicy wygrał holenderskie biuro projektowe MVRDV. Wizualizacje tego, jak ma wyglądać kamienica, zostaną zaprezentowane we wrześniu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Kamienica na Wyspie Słodowej na sprzedaż!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama