Wielkie święto dla melomanów w Wałbrzychu

Barbara Szeligowska, BT | Utworzono: 2018-08-22 10:10 | Zmodyfikowano: 2018-08-22 10:11
A|A|A

fot archwialne. Joanna Kozera (strona organizatora http://ensemblefestival.org)

Penderecki, Szymanowski, Lutosławski. Utwory tych i wielu innych genialnych twórców zabrzmią już w niedzielę na XV edycji festiwalu. Dla studentów uczelni muzycznych jest to okazja do doskonalenia gry na instrumentach u prawdziwych mistrzów, a dla publiczności -  codzienny kontakt z utworami genialnych kompozytorów w wirtuozerskich wykonaniach. W tym roku proponujemy słuchaczom nowość: warsztaty jazzowe, mówi dyrektorka festiwalu, Katarzyna Markowicz:

- Te warsztaty zostaną poprowadzone przez rewelacyjnego, fantastycznego muzyka - Marcina Maseckiego. Marcin przyjedzie do nas i będzie miał pod opieką grupę studentów z którymi przeprowadzi warsztaty jazzowe. Ich zwieńczeniem będzie koncert w Starej Kopalni w klubie Montownia, który odbędzie się 1 września.

Staramy się, aby program był urozmaicony i pełen muzycznych niespodzianek, mówi dyrektor artystyczny festiwalu, Marcin Markowicz:

- Na przykład jeżeli w danym programie jest utwór romantyczny to zaraz z przekory jest utwór z XX wieku często nie należący do najłatwiejszych do odbioru. Wiem, że ta nasza publiczność jest zdecydowanie na to gotowa i nie ma z tym najmniejszego problemu i taka muzyka też jest bardzo, bardzo potrzebna.

Festiwal potrwa do 2 września.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama