Wrocławscy aktywiści mają plan, jak rozbudować kolej miejską i aglomeracyjną

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 2018-08-22 15:43 | Zmodyfikowano: 2018-08-22 15:44
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Ich zdaniem można wykorzystać istniejącą już infrastrukturę.

- Trzeba zaangażować pieniądze miejskie i wojewódzkie, tak aby udrożnić tzw. towarową obwodnicę Wrocławia do tego, by obsługiwała ona również pociągi pasażerskie - mówi Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia:

Pozyskanie funduszy na ten cel - około 200 mln złotych - deklaruje kandydat na prezydenta Wrocławia i członek zarządu województwa - Jerzy Michalak:

Zdaniem Patryka Wrony z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego, istniejąca infrastruktura może pomóc w stworzeniu kolei miejskiej i aglomeracyjnej z prawdziwego zdarzenia:

Aktywiści proponują też, by zbudować w mieście kilka dodatkowych przystanków kolejowych, zintegrowanych z transportem publicznym. Miałby one powstać w okolicy ulicy Grabiszyńskiej, Hallera, wrocławskich Krzyków oraz na Gaju.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~breto
2018-12-30 08:51:10
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
a gdzie szczegółowe plany, wstępne projekty i kosztorysy - biznesplany? Obiecywać można dużo ale z własnej kieszeni
~Dzieci :))))))
2018-08-24 01:47:47
z adresu IP: (79.140.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z czym na Słońce? Może aktywiści magistratu więcej by uczynili ucząc się?
~RADOMSKO
2018-08-23 01:05:32
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 2
Synu ty mój! Oki,POpuszczaj tłuszczy
~Metro
2018-08-22 23:05:30
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tylko kto za to zapłaci i kogo będzie to wozić? Zobaczcie ze taka stacja jak Wrocław Muchobór niby w centrum a do autobusu daleko. A co z eksperymentem na stacji Wrocław Psie Pole nada autobus rozwozi ludzi ze stacji do domów? Następny przykład Wrocław Swojszyce, Wrocław Klecina, Wrocław Różanka. Niby miasto a jak daleko do najbliższego autobusu oczywiście jak autobus przyjedzie według rozkładu jazdy dla urzędnika nie mieszkańca ?
~Anna
2018-08-22 22:51:06
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Moze niech najpierw wybuduja obiecany tunel pod Wroclawiem, a potem wezma sie za obwodnice kolejowe. Ciekawe czy ktos już zliczyl wszystkie "obiecanki" Pana Jerzego Michalaka. Ale chyba z 10 miliardow juz sie uzbierało....:). To tylko dwa roczne budżety Wroclawia.
~bozka
2018-08-22 20:58:58
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
z Koleją nie można sie dogadać, to jest problem dla naszego miasta. Obserwuję stację Wrocław Mikołajów, dużo ludzi z niej korzysta. Pomysł nie jest nowy co nie znaczy, ze nie ma szans na realizację. Na metro na razie szans nie niema
~A gdzie byli
2018-08-22 17:41:48
z adresu IP: (46.161.xxx.xxx)
Ocena: 2
Do teraz?