Chrobry znów bez gola - 0:0 w Jastrzębiu

Karol Bugajski | Utworzono: 2018-08-22 22:00

Oba zespoły rozpoczynały mecz 6. kolejki w odmiennych nastrojach, bo kilka dni wcześniej beniaminek odniósł pierwsze zwycięstwo po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy w Opolu (2:1), a drużyna z Dolnego Śląska w słabym stylu przegrała u siebie z liderującym Rakowem 0:1. GKS pozostawał jednak bez wygranej na własnym stadionie, a Chrobry bez przegranej na wyjeździe, więc to piłkarzy Grzegorza Nicińskiego można było stawiać w roli faworytów.

W trakcie rozgrywanej w dobrym tempie pierwszej połowy piłka wpadła do bramki raz, jednak radość głogowian nie trwała długo. W 25. minucie Grzegorza Drazika pokonał Michał Ilków-Gołąb, ale sędzia Konrad Gąsiorowski słusznie odgwizdał faul obrońcy gości. Przed przerwą niespodziewanie groźniejsi byli gospodarze, a za poczynania ofensywne odpowiadał przede wszystkim Farid Ali. Ukrainiec, który wpisał się na listę strzelców kilka dni temu na stadionie Odry, w pierwszej części dwukrotnie nie miał szczęścia do interwencji arbitra. Kiedy w 19. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Abramowiczem został odgwizdany spalony, a kwadrans później Konrad Gąsiorowski nie dopatrzył się faulu na nim w polu karnym. Dwukrotnie groźnie uderzał także Kamil Adamek, ale defensorzy Chrobrego radzili sobie z jego próbami.

Po zmianie stron szans bramkowych było mniej, a inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni. Ich ataki były jednak mało konkretne, a Jastrzębie potrafiło odpowiadać ofensywnymi wypadami Aliego i Adamka. Drużyna Grzegorza Nicińskiego mogła przechylić szalę na swoją stronę minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, jednak Marek Wasiluk uderzył obok bramki.

GKS Jastrzębie do rozgrywanej w środku tygodnia serii gier przystępowało jako czerwona latarnia ligi, jednak dzięki ogromnemu ściskowi, który panuje w tabeli 1.ligi remis pozwolił mu uciec ze strefy spadkowej, na ostatnie bezpieczne 15.miejsce. Chrobry wyprzedza dzisiejszego rywala o jedną lokatę i pozostaje zdecydowanie najmniej skuteczną drużyną zaplecza Ekstraklasy mając na koncie zaledwie dwa trafienia.

GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 0:0

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny – Farid Ali, Bartosz Jaroszek (66' Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Maciej Spychała, Kamil Jadach (78' Adam Żak) – Kamil Adamek (87' Dominik Szczęch)

Chrobry: Mateusz Abramowicz – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Marek Wasiluk, Przemysław Stolc – Maciej Kona (57' Michał Pawlik), Robert Mandrysz – Szymon Nowicki (68' Rafał Maćkowski), Łukasz Zejdler, Serhij Napołow – Przemysław Trytko (71' Damian Kowalczyk)