Mistrzostwa Europy w łucznictwie coraz bliżej

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-08-24 07:45
A|A|A

fot. materiały prasowe

Legnica szykuje się do przyjęcia największych gwiazd europejskiego łucznictwa. Do pierwszych w historii rozgrywanych na polskiej ziemi mistrzostw Europy zostało pięć dni. W poniedziałek, 27 sierpnia, o godzinie 18:00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej rozpocznie się uroczysta ceremonia otwarcia. Dzień później na stadionie lekkoatletycznym w Parku Miejskim łucznicy zmierzą się w rundach kwalifikacyjnych. Od środy budowane są tory dla łuczników.

Organizatorzy czekają też na inne wielkie wydarzenie dla świata łucznictwa. Przygotowania idą pełną parą. Szykujemy się do kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego Europejskiej Federacji Łuczniczej, a jednocześnie budujemy tory treningowe, tory na kwalifikacje. Pomału przygotowujemy się też do budo
wy areny na finały. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem –relacjonuje Prezydent Komitetu Organizacyjnego Józef Baściuk.

Przez blisko tydzień w Legnicy o medale będą rywalizować najlepsi łucznicy Europy. Przyjadą m.in. medaliści igrzysk olimpijskich w Rio: wicemistrzowie w łuku klasycznym Niemka Lisa Unruh oraz Francuz Jean-Charles Valladont. Udział zapowiedzieli również wiceliderka światowego rankingu Rosjanka Ksenia Perova oraz trzeci na listach Holender Steve Wijler. W łuku bloczkowym wystąpi m.in. dwóch najwyżej notowanych zawodników na świecie - Duńczyk Stephan Hansen, który triumfował w The World Games 2017 we Wrocławiu, oraz Mike Schloesser z Holandii.

Pierwsze ekipy dotarły do Legnicy i na parę dni przed rozpoczęciem mistrzostw szlifują formę. Formę przygotowują również gospodarze. Polskę reprezentować będzie w sumie 12 zawodników (6 kobiet i 6 mężczyzn). W tym gronie są Katarzyna Szałańska ze Strzelca Legnica i Paweł Marzec z klubu Talent Wrocław.

W każdej konkurencji (łuk bloczkowy i łuk klasyczny) rozdanych zostanie pięć kompletów medali. Odbędą się zawody indywidualne kobiet i mężczyzn, zespołowe kobiet i mężczyzn oraz mikst.

To, co najważniejsze, czeka nas w przyszłą sobotę. 1 września w pięknej scenerii, na terenie historycznego rynku w Legnicy, w dwóch blokach zostaną rozegrane finały będące jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Europejskich Mińsk 2020 oraz Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama