Bolesławiec: Wchodzi w życie Karta Mieszkańca

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2018-08-28 16:13 | Zmodyfikowano: 2018-08-28 16:13
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Kartę dostaną ci, którzy mieszkają w Bolesławcu, tam mają swój adres i płacą podatki, mówi Agnieszka Gergont z urzędu miasta:Władze miasta mają nadzieję, że włączą się w to przedsięwzięcie inne podmioty i zaoferują zniżki na produkty lub usługi. Interes, jak przekonują samorządowcy, mają wszyscy. Prezydent Bolesławca Piotr Roman podkreśla, że nie jest to działanie przedwyborcze, a przedsięwzięcie zaplanowane od dawna i przegłosowane przez radę miasta, podobnie jak wiele innych:


Karta Mieszkańca Bolesławca będzie wydawana od 3 września. Według szacunków magistratu w Bolesławcu może mieszkać kilka tysięcy osób, które tam pracują, ale odpis z PIT z ich dochodów trafia gdzie indziej. Stąd pomysł na to, by mieszkańcy miasta płacący w nim podatki mogli liczyć na dodatkowe ulgi. Płacenie podatków w Bolesławcu ma się po prostu opłacać.

W Bolesławcu działa już bezpłatna komunikacja miejska, która pozostanie nadal bezpłatna dla wszystkich, nie tylko posiadaczy karty. Bolesławianie są też zwolnieni z podatku od nieruchomości, w których mieszkają.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama