Rusza II Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-08-30 19:15 | Zmodyfikowano: 2018-08-30 19:15
A|A|A

Kontynuując narrację o swojej wielonarodowej historii i wpisując ją w 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Kępno zaprasza na II Festiwal Trzech Kultur, który uczy szacunku i tolerancji dla odmienności, wzmacnia dialog międzykulturowy oraz edukuje poprzez uniwersalny język sztuki.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.: wspólna modlitwa trzech wyznań pod kępińską synagogą, wystawa Kępiński sprawiedliwy połączona z lekcją muzealną oraz wielki koncert na kępińskim Rynku z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, tenora Dariusza Pietrzykowskiego i kępińskiego chóru Cantamus oraz Waldemara Malickiego, a także węgierskiego zespołu ludowego Csikuska Folk Dance Group, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do Kępna z partnerskiego miasta Encs.

Festiwal oferuje również wiele atrakcji dodatkowych – m.in. gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, warsztaty kulinarne z kuchnią polską i żydowską oraz wielokulturowy jarmark, a także przegląd filmów pt. „Zobaczyć – Zrozumieć – Doświadczyć – Trzy Dni dla Trzech Kultur”, na którym publiczność spotkać się będzie mogła z reżyserem Krzysztofem Zanussim, aktorką Urszulą Grabowską i ks. Andrzejem Lutrem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama