Nowe projekty Wrocławskiego Domu Literatury, książki z Gruzji i komiksy, które polecamy (Wideo)

Łukasz Śmigiel, Jacek Antczak | Utworzono: 2018-09-02 23:34 | Zmodyfikowano: 2018-09-04 00:02
A|A|A

Pierwszym gościem był Waldemar Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób WDL przyłączyło się od września do akcji Narodowego Czytania. Odkryliśmy czym jest bardzo popularne Bookowisko, w ramach którego książki zmieniają właścicieli i poznaliśmy dwie wrześniowe, powieściowe premiery Wydawnictwa Warstwy, które zaprasza do czytania wrocławskiej powieści łotrzykowskiej.

W kolejnej godzinie programu zajrzeliśmy do Kolegium Europy Wschodniej. Najnowsze projekty KEW przedstawił dyrektor tej instytucji - Laurynas Vaičiūnas, z którym przede wszystkim udało się porozmawiać o bardzo ciekawej książkowej premierze. Chodzi o eseistyczny dziennik, pt. „Załzawione okulary. 4 dekady historii Gruzji w 34 scenach”, który napisał krytyk filmowy, Gogi Gwaharia.

W ostatniej części programu, w studiu pojawił się wrocławski dziennikarz i scenarzysta komiksowy – Wiktor Talaga. Tematem rozmowy były autorskie projekty naszego gościa, polski rynek komiksowy oraz wrześniowy Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Nasz gość chętnie polecał także interesujące nowości komiksowe – polskie i zagraniczne.

Pasmo literackie w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak, Bartek Synowiec i Łukasz Śmigiel

Zapraszamy na: www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama