Matematyczne medale w Paryżu. Uczniowie z Wrocławia zostali mistrzami świata

Leszek Mordarski, BT | Utworzono: 2018-09-04 06:30 | Zmodyfikowano: 2018-09-04 06:30
Matematyczne medale w Paryżu. Uczniowie z Wrocławia zostali mistrzami świata -

Tegoroczny skład kadry Polski stworzyły 32 osoby, które najlepiej spisały się podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych na Politechnice Wrocławskiej. Zawodnicy mierzyli się z matematycznymi zadaniami w ośmiu kategoriach wiekowych – od uczniów szkół podstawowych, przez gimnazjalistów i licealistów, po studentów, dorosłych i profesjonalistów zawodowo zajmujących się informatyką i matematyką.

W Paryżu najlepiej wypadli wrocławscy licealiści, którzy w swojej kategorii zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył Krzysztof Olejniczak, drugi był Mateusz Rzepecki obaj z III LO, a trzeci Radosław Girul z XIV.

Ponadto złote medale wywalczyli także: Łukasz Kalinowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; w kategorii studentów i uczniów szkół pomaturalnych) oraz Gabriel Listowski z Zabrza w rywalizacji osób dorosłych.