Biuro Parlamentu Europejskiego jeszcze bliżej Wrocławia

| Utworzono: 2010-01-19 09:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jeszcze rano obok Wrocławia do finału zakwalifikowały się tylko Kraków i Gdańsk, przepadły zaś oferty złożone przez pozostałe polskie miasta (w sumie 8 propozycji): m.in. Poznań, Rzeszów i Katowice.

Ale kilka godzin później okoazało się, że "Po bliższym zapoznaniu się z argumentacją przedstawioną przez Zespół Zadaniowy" Jerzy Buzek zdecydował się "rozszerzyć ilość kandydatur, które zostaną poddane głosowaniu, o trzy dodatkowe miasta (w kolejności alfabetycznej): Katowice, Łódź, Poznań".

Ostateczna siedziba drugiego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce zostanie ustalona przez Państwa w drodze tajnego głosowania spośród sześciu proponowanych miast.

- Ostateczna decyzja może zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni - powiedział na Piotr Borys, europoseł PO.

Do głównych zadań biura PE należy m.in. informowanie o działaniach polskich europosłów w PE, organizacja oraz wspieranie inicjatyw społecznych związanych z Unią Europejską. Ponadto, Biuro Informacyjne prowadzi ścisłą współpracę z mediami, zachęcając oraz udzielając niezbędnych informacji do produkcji programów o tematyce unijnej, jednocześnie utrzymuje kontakty z Sejmem i Senatem oraz innymi władzami polskimi na szczeblu centralnym.

Z inicjatywą utworzenia biura wystąpiła Lidia Geringer de Oedenberg na początku bieżącej kadencji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama