Puchar EHF: Pewny awans szczypiornistek Metraco Zagłębia

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2018-09-16 18:43 | Zmodyfikowano: 2018-09-16 19:22

Po wyrównanym początku Miedziowe na pierwsze prowadzenie wyszły po pięciu minutach, po atomowym rzucie Klaudii Pielesz. Licznik po stronie Azersu zatrzymał się na dwóch bramkach, podczas gdy lubinianki trafiały raz za razem i po dziesięciu minutach było już 7:2. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Azerbejdżanu. Jego drużyna przełamała strzelecki impas, ale na jedno trafienie Azersu Metraco Zagłębie opowiedziało trzema bramkami i znów powiększyło swoją przewagę, która przed upływem dwudziestej minuty zaczęła zbliżać się do dziesięciu bramek. I znów zabójcze okazały się kontry Miedziowych, na które jedyną odpowiedzią ze strony rywalek były precyzyjne rzuty z drugiej linii Valianstiny Yankouskajej. To było jednak za mało na rozpędzone Zagłębie, które do przerwy wygrywało 19:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły zawodniczki Azersu, a Miedziowe swoją pierwszą bramkę po zmianie stron zdobyły po czterech minutach za sprawą Agnieszki Jochymek. Generalnie w tej części spotkania lubinianki, mając bardzo wysoką przewagę w dwumeczu nie forsowały tempa, a rywalki zaczęły odrabiać straty. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników było 27:25, ale wygrana Miedziowych ani przez moment nie była zagrożona. Pewny awans do drugiej rundy Pucharu EHF stał się faktem. W tej fazie rozgrywek czeka już rywal z najwyższej półki, duński Herning-Ikast Handbold.

MVP Zagłębia: Patricia Matieli

MVP Azersu: Valentina Yankouskaya

HC Azersu – Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (10:19)

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 4, Abasova 3, Mikhalkovich 2, Chaplygina 7, Abbasova 1, Yankouskaya 6, Musayeva, Shafirova 1.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 2, Mączka 3, Hartman 2, Trawczyńska 4, Buklarewicz 2, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 3, Priolli 1, Matieli 3, Jochymek 1, Belmas 5, Pielesz 2.