Zagłębie Lubin zwycięzcą piłkarskiego turnieju U13

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-09-25 20:30 | Zmodyfikowano: 2018-09-25 20:30

Na otwarcie turnieju MicoCup 2018 w kategorii wiekowej U-13 Lech Poznań ograł Legię Warszawa 3:0, a Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo z Zagłębiem Lubin. Świetnie radził sobie obrońca tytułu – Pogoń Szczecin. Portowcy wygrali grupę A z trzema zwycięstwami i remisem na koncie.

W grupie B najlepsza była Jagiellonia. Po pierwszym dniu wszystko wskazywało na to, że to ubiegłoroczni finaliści znów powalczą o najwyższe lokaty. W drugim dniu byliśmy jednak świadkami popisu Zagłębia Lubin, który do rywalizacji w grupie mistrzowskiej przystąpił dopiero z piątego miejsca wywalczonego dzień wcześniej. Młodzi lubinianie nie pozostawili jednak wątpliwości, która akademia piłkarska jest w tym roku najlepsza w kraju. W pokonanym polu zostawili Pogoń, Śląsk i Lechię. Dołożyli remis z Jagiellonią i z dorobkiem 10 punktów wygrali cały turniej.

Zagłębie wygrało dzięki skuteczności w ataku, ale przede wszystkim dzięki szczelnej obronie. W drugim dniu rozgrywek nie stracili ani jednej bramki, co szczególnie docenił Jakub Słowik – ambasador turnieju i bramkarz seniorskiego Śląska Wrocław. - To nie lada wyczyn. Z całego serca gratuluję akademii Zagłębia, cieszę się także z drugiego miejsca Śląska – powiedział Jakub Słowik.

W tym roku rywalizację młodych piłkarzy poprzedziły warsztaty szkoleniowe dla trenerów, zorganizowane pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Podobnie jak turniej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. W szkoleniach wzięło udział ponad 150 trenerów z całej Polski.


MicoCup 2018 - końcowa klasyfikacja:

1. Zagłębie Lubin
2. Śląsk Wrocław
3. Jagiellonia Białystok
4. Lechia Gdańsk
5. Pogoń Szczecin
6. Lech Poznań
7. Legia Warszawa
8. Miedź Legnica
9. AP Reissa Poznań/AP Brzeg Dolny


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.