Rymy i Bity: The College Dropout [CO BYŁO GRANE]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-01 22:55 | Zmodyfikowano: 2018-10-01 22:55
A|A|A

fot. The College Dropout

"Jadę ogarniać college, zakochany w College Dropout" rapował Ras w utworze "Delorean". Tym follow-upem zaczniemy dzisiejszy program, żeby potem przejść do jednej z najlepszych płyt w historii muzyki.

W 2004 roku Kanye West wydał album naszpikowany takimi hitami, że w zasadzie każdy utwór w ciemno można byłoby wystawić jako singiel.

W ciemno czyli przypadkiem, a właśnie szczęśliwy zbieg okoliczności przewija się przez historie związane z tą płytą. Widzieliście, że Syleena Johnson wykonuje refren w "All Falls Down" tylko dlatego, że akurat była w studiu kiedy Westa gonił deadline na płytę? "Spaceship" miało być pierwotnie utworem rapera, który nie miał w ogóle kontraktu płytowego i chciał tylko zaistnieć w rotacji stacji radiowych w Chicago. "Never let me down" z Jay-Z powstało w noc w którą Kanye West... nie został zaproszony do wspólnego występu z Jay'em w Madison Square Garden.

Nawet okładka albumu ze słynnym strojem misia powstała podobno... przypadkiem. Nie oznacza jednak, że ten album po prostu się udał. To 4 lata pracy Kanyego Westa, które otworzyły przed nim drzwi do wielkiej kariery. Dziś na nowe projekty rapera i producenta z Chicago patrzę już głównie z ciekawości. Jego debiut jednak od pierwszego przesłuchania jest jedną z moich ulubionych płyt wszech czasów.

Playlista audycji:

Rasmentalism - Delorean
Kanye West - We Don't Care
Kanye West feat. Syleena Johnson - All Falls Down
Kanye West feat. GLC, Consequence - Spaceship
Kanye West feat. Twista, Jamie Foxx - Slow Jamz
Kanye West feat. Jay-Z - Never Let Me Down
Kanye West feat. Ludacris - Breathe in Breathe out
Kanye West - Through the Wire
Kanye West - Family Business

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama