Wrocławianie pomagają wytyczać nowe szlaki turystyczne w Gruzji

Piotr Kaszuwara, PP | Utworzono: 2018-10-04 08:00 | Zmodyfikowano: 2018-10-04 08:00
A|A|A

fot. Katarzyna Zaremba

Wcześniej dzikie, górskie tereny na południowym-zachodzie kraju w pobliżu Batumi i Morza Czarnego były niedostępne dla turystów.

Dziś na obszarze, który wielkością przypomina Karkonoski Park Narodowy są dwa dostępne szlaki piesze. - Do końca 2019 roku tych kilka tras ma być w pełni gotowych i wyposażonych w niezbędną infrastrukturę dla turystów - mówi dyrektor Parku Machakhela Giorgi Kuridze, który na Dolny Śląsk przyjechał z wizytą studyjną:

- Wraz ze zwiększającą się liczbą chętnych z całego świata do odwiedzenia Gruzji, władze Adżarii z tamtejszymi organizacjami pozarządowymi, postanowiły udostępnić do tej pory rzadko odwiedzane góry turystom - mówi Katarzyna Zaremba z Fundacji Ekorozwoju:

Tereny objęte ochroną w Gruzji stanowią dziś około 8 procent powierzchni całego kraju. - Park Machakhela w górach nad Morzem Czarnym powstał w 2012 roku - mówi Gulnazi Surmanidze:

Liczba turystów w 3,5 milionowej Gruzji rośnie od kilku lat. W 2015 roku kraj odwiedziło około 2 milionów ludzi, a w 2017 - już 7,5 miliona.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama