Wielkie święto teatru komedii przed nami

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-10-05 12:19
Wielkie święto teatru komedii przed nami -

Hasło, które przyświeca festiwalowi - Oddamy spektakl w Wasze ręce - nie jest pustym frazesem, gdyż to właśnie od publiczności zależy, o czym będzie widowisko. Improwizacja teatralna to historie powstające na oczach widzów. Improwizatorzy nie mają przygotowanego scenariusza, postaci, dialogów. Tak jak widownia, nie wiedzą co się wydarzy, dopóki nie wyjdą na scenę. Festiwal DOLi będzie świetną okazją do zobaczenia różnych odmian tej sztuki. Pojawi się na kulturalnej mapie Wrocławia dzięki głosom jego mieszkańców (projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu ,,Aktywny Dolny Śląsk" z obszaru kultury).

Sobotni wieczór na scenie klubu. Firlej otworzy spektakl “NO EXIT”, czyli jedno miejsce, kilka bogatych postaci i napięta atmosfera. Format pełen komizmu sytuacyjnego, w którym historia będzie się działa w czasie rzeczywistym. Spektakl w wydaniu grupy PAPTAK to gwarancja wspaniałych emocji. Kolejnym punktem wieczoru będą “Krótkie Gry Show”, czyli spektakl gdzie publiczność co kilka minut podejmować będzie kluczowe decyzje dotyczące scen. W tym dynamicznym i pełnym błyskotliwego humoru spektaklu zaprezentuje się grupa Jesiotr oraz Improwizowane Poniedziałki. Za pomocą krótkich gier improwizowanych znanych m.in. z programu Whose Line Is It Anyway zadbają, by publiczność przypomniała sobie, że ma mięśnie brzucha i policzków.

Kolejny spektakl “Armando” w wykonaniu grup Nice Guys i CO ONI to popularny w Stanach Zjednoczonych format improwizacji. Tu publiczność przed każdą sceną wybiera temat jako inspirację dla aktora, który na tej podstawie wygłasza osobisty monolog. To zaś staje się początkiem absurdalnych scen i skojarzeń, które improwizatorzy stworzą na oczach publiczności. "Armando" to spektakl zarówno zabawny jak i intymny, właśnie dzięki szczerości i prawdziwości opowiadanych historii.

Na koniec “Lotus” będzie spektaklem gdzie trzy wrocławskie grupy (Dwaj Panowie, Wolni i Oranżada na miejscu) połączą swe siły, by przepleść na scenie trzy historie, które mogą tak samo rozbawić, jak i wzruszyć.

Drugi dzień festiwalu otwiera grupa irga z gośćmi. Scenki, które powstaną na oczach widzów, będą inspirowane fotografiami. Dla kolejnych grup - Papai i Improtonu - za inspirację posłużą hasła z popularnej wyszukiwarki internetowej. Następnie wybrani improwizatorzy zmierzą się ze sztuką dubbingu.

W czasie rzeczywistym będą podkładać głosy do przygotowanego wcześniej materiału filmowego, którego zawartość poznają dopiero na scenie. Całość festiwalu zamknie premierowy format grupy IMPROKRACJA, która razem z gośćmi zmierzy się z jedną z najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych form improwizacji jaką jest musical improwizowany.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dolimpro.pl, a wydarzenia i konkursów z wejściówkami szukajcie na stronie na Facebooku https://www.facebook.com/dolimpro/.

Wstęp na Festiwal jest biletowany w cenie 20 zł/dzień.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.