Dwa medale wrocławian w kolejnym dniu MP w judo

PP/PAP | Utworzono: 2018-10-07 08:20

Dąbrowska wywalczyła brąz w kategorii 57 kilogramów. Mistrzynią Polski w tej wadze została Arleta Podolak (Gwardia Warszawa), która pokonała uczestniczki niedawnych mistrzostw świata - w półfinale Julię Kowalczyk (Polonia Rybnik), zaś w finale Anną Borowską (Kejza Team Rybnik).

Michał Dyba z Warszawy wróci z Warszawy ze srebrnym krążkiem. Judoka AZS AWF Wrocław w finale kategorii 60 kg przegrał z broniącym tytułu Bartłomiejem Garbacikiem (AZS AWF Katowice).

Wydarzeniem kolejnego dnia krajowego championatu było zwycięstwo Ewy Konieczny. Wracająca do judo po przerwie macierzyńskiej zawodniczka Czarnych Bytom zdobyła złoty medal w wadze 48 kg. Niespodziankę sprawił Tomasz Czerniawski (AZS UW Warszawa), wygrywając rywalizację w kategorii 73 kg.

W niedzielę na zakończenie mistrzostw odbędzie się turniej drużynowy, a po nim specjalny trening, który poprowadzi mistrz olimpijski z Sydney i trzykrotny mistrz świata, a dziś główny trener japońskiej reprezentacji Kosei Inoue.