O Miłoszu i Herbercie z Franaszkiem, oddech z Magdą Knedler i Druga ręka Wojciecha Bonowicza

Jacek Antczak | Utworzono: 2018-10-10 11:45

Rokrocznie, w drugim tygodniu października czwartkową audycję literacką RWK zaczynamy od przedstawienia zdobywcy Nagrody Nobla. W tym roku literackiego Nobla nie będzie, ale my zaczniemy od opowieści o życiu wielkiego polskiego Noblisty i… życiu wspaniałego poety, który zdaniem wielu także powinien tę najważniejsze literackie wyróżnienie otrzymać. Po godz. 16.15 naszym gościem będzie bowiem autor obsypanej nagrodami, znakomitej książki "Miłosz. Biografia", który w tym roku opublikował także dwutomową monumentalną opowieść pt. "Herbert. Biografia" (wydawnictwo Wydawnictwo Znak). Naszym gościem będzie Andrzej Franaszek, literaturoznawca, krytyk literacki, członek redakcji "Tygodnika Powszechnego". Nasza rozmowa będzie także zaproszeniem na spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, które zaplanowano na godz. 18 we wrocławskiej Mediatece.

Po godzinie 17 naszym gościem będzie pisarka Magdalena Knedler, laureatka nagrody EMOCJE 2017 Radia Wrocław Kultura za powieści „Dziewczyna z daleka” i „Klamki i dzwonki”. Magda Knedler, autorka ośmiu powieści (oraz trzech kryminałów) tym razem opowie o premierowej powieści „Tylko oddech” (Wydawnictwo Novae Res), o której jeden z recenzentów napisał, że autorka po raz kolejny zabiera nas w podróż po meandrach ludzkiej psychiki i wrażliwości/ To powieść – w której bohaterki wyjeżdżają z Wrocławia na Mazury i Hel - pełna literackiego oddechu.

A po godzinie 18 wrócimy do poezji i porozmawiamy o Bursie, Angelusie, może też trochę o Wojtku Waglewskim, a przede wszystkim o… Drugiej ręce. To tytuł najnowszego tomiku wierszy Wojciecha Bonowicza, poety, publicysty, nominowanego za tą książkę do Nike 2018. Wojciech Bonowicz, autor 9 tomików oraz m.in. książek o księdzu Tischnerze i wywiadów-rzek z ojcem Leonem Knabitem OSB, Janiną Ochojską, ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim i Wojciechem Waglewskim gości we Wrocławiu na Bruno Schulz Festival, gdzie opowiadać będzie m.in. o Andrzeju Bursie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.