Siatkarze Cuprum rozpoczęli nowy sezon PlusLigi od porażki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-12 22:12 | Zmodyfikowano: 2018-10-12 22:13

Cuprum prowadziło w pierwszym secie tylko na jego początku. Po złym przyjęciu Bartosza Kwolka było 9:8 dla gości. Potem ONICO zdobyło jednak 4 punkty z rzędu i trzymało bezpieczny dystans. W samej końcówce lubinianie mogli dojść rywali na punkt, ale Igor Grobelny przestrzelił zagrywkę i było 21:24. Dwie akcje później autowy serwis posłął także Damian Boruch i Cuprum przegrało 22:25.

Druga partia byłą wyrównana o wiele dłużej. Dolnośląski zespół prowadził już 17:16. Końcówka była zacięta - nie zabrakło w niej wideo weryfikacji - ale znów lepiej rozegrali ją warszawiacy. As serwisowy Bartosza Kwolka skończył seta kolejnym triumfem gospodarzy 25:21.

W trzeciej części meczu ONICO wbiło Cuprum w parkiet. Gospodarze prowadzili już 8:2! Kiedy asem serwisowym popisał się Rafael Araujo było 11:3. Reszta seta była tylko formalnością. W ostatniej akcji Araujo skutecznie obił blok i stołeczna drużyna wygrała 25:19.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

MVP: Andrzej Wrona (ONICO)