Derby szczypiornistów dla Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-14 20:46 | Zmodyfikowano: 2018-10-14 20:47

Pierwsza bramka padła w trzeciej minucie. Do sitaki Zagłębia trafił Tomasz Klinger. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że do końca spotkania nie obejrzymy zmiany prowadzenia. Tak jednak było. Jeszcze
w 12 minucie Chrobry był lepszy tylko 4:3. Potem gospodarze odskoczyli jednak do wyniku 12:6. Najwyższe prowadzenie w pierwszej połowie głogowianie uzyskali w samej końcówce kiedy na 15:8 trafił Michał Bartczak. Zagłębie zdołało odpowiedzieć jeszcze przed przerwą Bartłomieja Jaszki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 38 minucie po celnym rzucie Kamila Sadowskiego było 17:10 dla Chrobrego. Zagłębie podgoniło wynik dopiero w samej końcówce niwelując straty do 4 bramek.

W tabeli po 7. kolejkach Chrobry zajmuje 8., a Zagłębie 9. miejsce. Liderem jest PGE Vive Kielce. Mistrzowie Polski mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Tabelę - na 14. miejscu - zamyka Arka Gdynia, która przegrała wszystkie mecze.

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 23:19 (15:9)

Chrobry: Stachera, Kapela - Sadowski 7, Bartczak 5, Makowiejew 4, Klinger 3, Babicz 2, Krzysztofik 1, Kubała 1, Bekisz, Czapla, Orpik, Rydz, Tylutki, Warmijak, Wawrzyniak

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Dudkowski 5, Kużdeba 3, Chychykalo 2, Jaszka 2, Marciniak 2, Szymyślik 2, Dawydzik 1, Mrozowicz 1, Stankiewicz 1, Bondzior, Kupiec, Moryń, Pawlaczyk, Sroczyk